Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Відень. Імператорський палац Гофбург

Гофбург, загальною площею більше 250000 м² - розбудований безсистемно протягом століть, є однією з найбільших світських будівель в Європі та вражаючим пам'ятником історії Австрії. Вбудований в систему міських середньовічних укріплень, він був оплотом Австрійської імперії і служив для проживання родини Габсбургів до моменту падіння австро-угорської монархії в 1918 році. Сьогодні палац належить Австрійській Республіці, у його приміщеннях знаходяться кілька чільних політичних, в тому числі резиденція президента Австрії (у Крилі Леопольда), і культурних установ.

Пам'ятки Австрії. Відень. Музей історії мистецтв

Kunsthistorisches Museum

Музей історії мистецтв, як і його брат-близнюк, Природно-історичний музей, був побудований за проектом архітекторів Готфріда Земпера і Карла фон Хазенауера для розміщення імператорських колекцій. Він був відкритий в 1891 році і сьогодні належить до числа найбільших художніх музеїв світу. В його основі лежать колекції дому Габсбургів, котрі збиралися з часів середньовіччя.

Пам'ятки Австрії. Відень. Природно-історичний музей

Naturhistorisches Museum

По обидві сторони площі Марії Терезії стоять дві однакових будівлі, спроектовані архітекторами Карлом фон Хазенауером і Готфрідом Семпером. Ці будівлі були зведені під час правління Франца Йосипа I. В даний час в одній з них розташований Музей історії мистецтв, а в іншій розміщений Природно-історичний музей, де зберігається одне з найбагатших зібрань у світі.

Пам'ятки Австрії. Відень. Будинок-музей Моцарта

Mozarthaus

На вулиці Домгассе №5 знаходиться єдина з дюжини віденських квартир Моцарта, яка збереглася до сьогоднішнього дня. У нинішньому «Будинку Моцарта» композитор проживав з 1784 по 1787 роки. Його резиденція на другому поверсі досить-таки розкішна: з чотирма кімнатами, двома кабінетами і кухнею, адже протягом усього свого життя він відчував схильність до показної розкоші, елегантне вбрання і взуття з пряжками були просто необхідністю! Вольфганг Амадей провів тут, мабуть, свої найщасливіші роки. У всякому разі, в жодній іншій квартирі він не жив так довго, як тут.