Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Палац Хельбрунн і каскад фонтанів

Schloss  Hellbrunn und Wasserspiele

Будучи любителем італійського мистецтва і культури, Маркус Сіттікус доручив архітектору Сантіно Соларі, котрий прославився спорудою Кафедрального собору, побудувати "Villa suburbana" - літню резиденцію, яка не поступалася б ні за якими параметрами в блиску і широті задуму прекрасним південним зразкам.

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Палац і Сад Мірабель

Schloss Mirabell

Князь-архієпископ Вольф Дітріх фон Райтенау в 1606 році побудував палац Альтенау на знак своєї любові до Соломії Альт. Палац виконав своє завдання: п'ятнадцятеро дітей народилися від їхнього союзу, десятеро з яких вижили. Після смерті Вольфа Дітріха палац був перейменований в "Mirabell" його наступником, Маркусом Сіттікусом фон Хоенемс.

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Абатство Святого Петра

Stift Sankt Peter

До цього в прямовисній скельній стіні гори Менхсберг (гора ченців), в печерах жили ранньохрестиянські відлюдники. Катакомби (Katakomben), які служили їм житлом, збереглися до теперішнього часу. Можна побачити, наскільки важким було життя перших хрестиян. Круті сходи ведуть до печери Максима, яку він разом із 50 учнями видовбав в скельній товщі Менхсберг. Одночасно з келією брати спорудили каплицю, дивом не зруйновану племенами герулів.

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Резиденція архієпископів

Residenz zu Salzburg

Стара резиденція архієпископів Зальцбурга розташована в центрі старої частини міста на Резіденцплац. Парадна резиденція служила зальцбурзьким архієпископам з 1120 р.  Архієпископ Конрад І почав будувати Палац єпископа наприкінці першого конфлікту інвеститури. Перша документальна згадка про Резиденцію датується 1232 роком.

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Францисканська церква

 

Franziskanerkirche

Історія францисканської церкви - за аналогією з історією Зальцбурзького собору - може бути простежена до ранньохристиянського періоду Зальцбурга. Обидві церкви відрізняються своїми контрастними архітектурними стилями: собор - домінуюче бароко єпископів, церква францисканців - струнка готична церква для середнього класу.

Пам'ятки Австрії. Зальцбург. Кафедральний собор

Dom zu Salzburg

Зальцбурзький Кафедральний собор є, мабуть, найбільш значною сакральною спорудою міста і одночасно релігійним центром. Зі своїм розкішним фасадом і велетенським куполом він являє собою вражаючу монументальну будівлю раннього бароко на північній території Альпійських гір.