Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Болгарії. Велико Тирново. Фортеця Царевец

На протязі ХІІІ – XIV століть це місто було центром політичного життя Болгарії. Тут приймалися найважливіші політичні, релігійні, адміністративні та культурні питання в житті середньовічної держави. 

Плануючи подорож чи екскурсію Болгарією, неможливо пропустити цю визначну пам’ятку. Ця фортеця  є символом Болгарії, її руїни багато століть підтримували в народі надію та вселяли впевненість у здобуття свободи.

Благоєвград. Місто Мельник

Град Мелник.

Це місто-музей, місто-історія, найменше місто в Болгарії ... В'їжджаєш в місто і, немов потрапляєш в минуле. Мальовничі будиночки з черепичними дахами, вузькі вулички, кам'яні дороги і запряжені сумними конячками вози, що везуть бочки з вином. Час тут ніби зупинився. Червоне сухе вино, яке ви спробуєте тут, змусить вас засумніватися в тому, що справжні вина можна знайти тільки у Франції. Так зване Мелнішко вино вражає багатим смаком і ароматом.

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Роженський монастир

Роженски манастир

Цей монастир - найбільша православна обитель в Піринському краї. Монастир відносно добре зберігся до сьогоднішніх днів і щорічно відвідується численними туристами з різних країн. Точно невідомо, коли був побудований Роженський монастир. Велика пожежа, що спалахнула в кінці XVII століття, знищила монастирський архів. Згідно афонськими джерелами, він був побудований у 890 році. Непрямі дані вказують на існування монастиря в XIII столітті. Роженський монастир згадується в грецькому рукописі, а при розкопках були виявлені візантійські монети XIII століття.

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Будинок сім’ї Кордопулос

Кордопулова к'ща

Цей будинок був побудований у 1754 році. Спочатку будівля була побудована для виробництва і зберігання вина і належала багатій грецькій родині Кордопулос. Останній представник родини Кордопулос - Маноліс загинув під час Балканської війни. У 1912 році Маноліс дав притулок для Яні Санданські - визволителя Мельника від Османського панування. Маноліс Кордопулос був убитий турками, котрі залишали місто.

Пам'ятки Болгарії. Відін. Місто і скелі Белоградчик

Град и скали Белоградчик

Белоградчицькі скелі - унікальне природне явище, яке не має аналогів у світі. Довжина цієї казкової гряди становить близько 30 км, а ширина від 3 до 6 кілометрів. За химерні форми скелі отримали різні імена, найпопулярніші з яких - «Кіннотник», «Мадонна», «Замок», «Адам і Єва». На заході від Белоградчика знаходяться скелі «Еркюпія» і «Борич», до яких можна доїхати асфальтованою дорогою, що підходить для автотранспорту. У близько 4 км від міста знаходиться інша група скель - в районі «Латинського кале» і печери «Лепенішка».

Пам'ятки Болгарії. Бургас. Старе місто Несебир

България. Несебър

Старий Несебир - амальгама культурного центру фракійців, греків, римлян та болгарського середньовіччя. Тут час ніби зупинився і об'єднав мудрість і неповторну красу. Це одне з найстаріших міст Європи, місто-музей. Особливо вражаючими є затишні бруковані вулиці з антикварними будинками. Занурте свій погляд і душу в унікальну атмосферу старого міста! Його зелені вулички з невисокими будинками люблять художники, письменники і просто ті, хто шукає натхнення. Тут торкаєшся до історії на кожному кроці, кожен будинок розповідає свою власну історію, а затишні ресторани і кафе відкривають свої двері для вина і кухні чорноморської Болгарії.