Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Істрія

«Істрійська рів'єра»

Істрія - найбільший півострів Адріатичного моря і найпопулярніший туристичний регіон Хорватії. «Істрійська рів'єра» - так називають 430 км прекрасного узбережжя з пагорбами вкритими зеленим хвойним килимом, мальовничих маленьких містечок з найчистішим морем, дуже смачною національною кухнею і багатющою історією. Півострів Істрія тільки з північної і лише частково зі східної сторони пов'язаний з материком. З північного заходу від півострова знаходиться затока Трієста, а зі сходу - затока Кварнер.

Порізаний берег півострова створює надзвичайно велика кількість бухт і гаваней, а найбільшою затокою є вузький Лімський канал. На Істрії збереглися прекрасні ліси - ними вкрито більше 35% поверхні півострова. Основні дерева - сосна, дуб, в'яз.

У бронзовому столітті на півострові поселяються істри, які і дали назву цій землі, центром яких було місто Несакцій. Істри займалися піратством і торгівлею, яка досягала Балкан на сході та Південної Італії на заході.

Істрія славиться своїми найчистішими пляжами, які знаходяться в оточенні соснових лісів і величезної кількості малих міст, багато з яких заслуговують на звання величних пам'яток культури, мистецтва і архітектури. Тут можна буде прогулятися територією прекрасних заповідників і середньовічних монастирів, відвідати старовинні церквам і міста, в яких в єдине ціле сплелися різні стилістичні напрямки, починаючи від ренесансу і закінчуючи готикою. До того ж, практично кожне місто на півострові Істрія є музеєм під відкритим небом, а спокійна атмосфера півострова дозволяє гостям грунтовно розслабитися і позбавляє від «синдрому великого мегаполісу». Культура півострова Істрія відображає історичну спадщину багатьох маленьких міст.

Істрія має дуже м'який клімат, навіть у серпні тут немає традиційної спеки, тому для сімей з дітьми та літніх людей цей регіон найбільш сприятливий. Завдяки великій кількості соснових парків повітря Істрії вважається цілющим. Поширені випадки, коли після двотижневого відпочинку повністю зникають симптоми початкових захворювань астмою та ускладнень після пневмонії. Тут, в основному, кам'янисті пляжі - або натуральний камінь, або платформа, хоча іноді зустрічаються і галькові пляжі. Саме тут тренуються професійні тенісисти якщо не з усього світу, то з усієї Європи точно. Якість покриттів вище всіх похвал, а ціна, яку просять за оренду корту, досить помірна.

На півострові у великій кількості вирощуються виноград, оливки, інжир і найрізноманітніші фрукти.

Окремої згадки заслуговує кухня Істрії, що століттями готується за традиційними рецептами і грунтується на плодах землі і моря з додаванням самосійних рослин, винного оцту і оливкової олії.  Колись сушену свинину, тобто істрійський пршут подавали тільки в особливих випадках, в той час як "фрітаї", омлет з кульбабою або дикою спаржею, їли майже щодня. Істрійська кухня також знаменита овечим сиром, морепродуктами і найніжнішою ягнятиною.

Істрія володіє ідеальними умовами для вирощування виноградної лози і виноградарства завдяки підходящому грунту і м'якому середземноморському клімату з довгим, теплим літом і короткою, м'якою зимою. Тіт вирощують Мальвазію Істрійську, сорт білого винограду, а разом з ним гордо ростуть Піно білий і Піно сірий, а також Шардоне і Совіньон. З червоних вин тут добре росте Диктатор, Боргоньо, Мерло і Каберне Совіньон. Мускат і Мальвазія солодка є чудовими десертними винами.

Тут виробляють найчистішу оливкову олію в Європі, згідно з традицією, що має більше двох тисяч років. Оливу, символ миру і здоров'я, багато хто вважає цінним середземноморським фруктом, а її олію наші предки називали рідким золотом.

 

Істрія, Хорватія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Хорватії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.