Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Богемія. Чеський Крумлов. Монастир міноритів

Minoritský klášter

Монастир міноритів, у наш час відомий як монастир Лицарів Червоного Хреста, розташований недалеко від Крумловського замку приваблює туристів своєю неоднозначною історією,а також колекцією цікавих експонатів. Колись це був жіночий францисканський монастир, в якому громада Beguine організовувала догляд за хворими і забезпечувала виховання дітей.

Богемія. Чеський Крумлов. Костел святого Віта

Kostel sv. Víta

Дві основні домінанти визначають горизонт міста Чеський Крумлов. Вежа замку символізує світську владу, а вежа церкви святого Віта уособлює могутність духовної влади, яка з часів середньовіччя доповнювала мирське начальство. Церкву розділяє з замком мис, утворений річкою Влтава, таким чином, створюючи вражаючу архітектурну композицію, яка характеризує Чеський Крумлов.

Богемія. Чеський Крумлов. Крумловський замок

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Володарі цього замку свого часу мали право карбувати власну монету. Таких панів у Чеському королівстві було крім, власне, короля лише троє. Первісна готична фортеця у Крумлові була заснована десь близько 1250 року аристократичним родом, названим на ім'я міста «пани з Крумлова», однієї з гілок могутнього роду Вітковичів, герб яких вінчала троянда з п'ятьма пелюстками.

Богемія. Кутна Гора. Собор св. Барбари

Chrám sv. Barbory

Собор святої Барбари - один з найвідоміших готичних храмів у західній Європі, зведений на честь святої Барбари, покровительки шахтарів та включений до списку об'єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Собор був побудований не на кошти чи замовлення церкви, а на кошти багатих мешканців Кутної Гори, котрі вважали, що їхнє місто зовсім не гірше за Прагу.

Богемія. Кутна Гора. Костниця

Kostnice v Sedlci

В давні часи люди старалися так облаштувати своє поховання, ніби вони і на тому світі могли користуватися своїми прижиттєвими речами. Що тільки не клали у могили померлим, починаючи від наложниць і коней та закінчуючи ложками, ножами і грошима. Інші грамотні люди придумували для того парвильні ритуали та розповідали про те усілякі байки і мали з того непоганий зиск. Створення Костниці у Чехії якраз одна з таких історій…….

Богемія. Замок Глубока над Влтавою

Zámek Hluboká

Цей замок стільки разів був закладений за борги, що складається враження, ніби чеські королі його і побудували для того, аби в скрутний час позичити під його заставу гроші на ті, чи інші потреби. Завдяки заставі цього замку навіть з’явилося місто Чеське Будейовіце. Також під його стінами у 1287 році стратили члена королівської сімї. Голову відрубали загостреною дошкою, оскільки сокира ката не могла торкатися королівської крові.