Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Моравія-Сілезія. Острава. Металургійний район Нижнє Вітковіце

Dolní oblast Vítkovice

Опинившись у місті сталі, перед очима відкривається фантастичне видовище, яке не поступається футуристичним виглядом містам в голлівудських блокбастерах. Вид лабіринту залізних веж, труб і патрубків химерних форм залишить в душі неймовірне враження. Це єдине місце в Європі, де весь процес виробництва сталі відбувався в одному ареалі, який зберігся до наших днів.

Моравія-Сілезія. Острава. Шахтарський музей Ландек-парк

Вугілля у цій місцині добували уже 23000 років тому. Люди спочатку копали пласти, котрі знаходилися біля поверхні. Потім копали глибше і глибше, аж поки не викопали здоровенну копальню. У 80-х роках ХХ століття копальню закрили, а на її місці у 1993 році відкрився наймасштабніший сучасний музей гірничої справи у Чехії, котрий пропонує захоплюючу та в міру екстремальну екскурсію по одному з найстародавніших місць діяльності людини з часів кам'яного віку.

Моравія. Зноймовські підземелля

Znojemské podzemí

Система підземних лабіринтів у Зноймо, котра була споруджена в ХІV столітті, є одним з найбільших катакомбних комплексів у Західній Європі. Вентиляційні шахти, димарі і колодязі складної системи підземних тунелів, загальною довжиною близько 27 кілометрів та до 4-х поверхів у глибину,  досі захоплюють відвідувачів.

Моравія. Зноймо. Торгівельний центр Outlet Freeport Hatě

 

Розташований неподалік прикордонного переходу Гате між Чехією та Австрією, Outlet Freeport Hatě є одним з найкрупніших европейських торгівельних центрів на перший аутлет-центр на території Чехії. У 75 магазинах продаються товари 250 відомих марок зі знижками до 70%.