Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Франції. Ніцца. Майдан Массена

Place Massena

Майдан зародився в період інтенсивного розвитку міста протягом 1820-1830 років. Його розвитку сприяло ідеальне розташування між Старою Ніццою і центральною авеню Жан Медсін, що веде до міського вокзалу. Спочатку розміри майдану, який іменувався на честь короля Сардинії Карла Альберта, були значно менші, а близькі до нинішніх обриси він отримав до історичного для Ніцци 1860 року, коли місто остаточно анексувала Франція. Саме тоді майдан назвали ім'ям маршала Массена.

Пам'ятки Франції. Ніцца. Катедральний собор Святої Репарати

Cathedrale Sainte-Reparate

На майдані Россетті височіє прекрасний катедральний собор, присвячений Святій Репараті, яка вважається покровителькою Ніцци. Історія цієї культової споруди починається XI столітті: вже тоді на місці собору знаходилася церква, яка в XVI столітті отримала статус катедрального собору. У 1649 році архітектор Жан-Андре Гвіберт повністю перебудував собор, надаввши йому форму латинського хреста (за основу була взята модель римського храму Святої Сусанни).

Пам'ятки Франції. Ніцца. Базиліка Нотр-Дам-де-Ніс

Basilique Notre-Dame de Nice

Будівництво цієї базиліки було спричинене як конфесійими, так і маркетинговими причинами. Конфесійні причини вимагали будівництва католицького храму у новій частині міста на противагу існуючим уже англіканській та православній церквам, а маркетингові причини спонукали забити чільне місце за державною релігією у громаді нової Ніцци та створити умови для навернення в католицизм понаєхавших.