Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Шопінг в Будапешті

 Торгівельні центри Будапешта

Жодна поїздка до іншої країни не буде повноцінною без шопінгу. Шопінг в Угорщині порадує любителів цієї справи не лише широким асортиментом, а й дуже демократичними, порівняно з сусідніми країнами, цінами. В магазинах та торгових центрах присутні як міжнародні торгові марки, так і суто угорські, які дещо розбавляють розповсюджені бренди, що робить походеньки по магазинам значно цікавішими.

Цікаві кав’ярні Будапешту, які варто відвідати

 

На межі ХІХ – ХХ століть у кав’ярнях Будапешту кипіло життя богеми, і якщо кому-небудь було потрібно знайти в Будапешті відомого письменника, поета або художника, для цього варто було знати не домашню адресу особи, а кав’ярню, яку відвідує. Кав’ярні були ніби клубами, де люди жили активним громадським життям, тут збиралися найяскравіші особистості, іноді, саме у кав’ярнях починалися важливі події угорської історії.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Крижаний бар

Icebar

Для спорудження цього бару використали 35 тонн криги. При вході кумедні пінгвіни запрошують зайти всередину. Кожна деталь інтерєру бару виконана з криги – барна стійка, крісла, склянки – все це крижане! А приміщення бару прикрашене скульптурами з льоду, фото з якими викличе лавину лайків вашої сторінки у соцмережах. В крижаних скульптурах тут навіть подають випивку.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Океанаріум-тропікаріум

Експозиція цього музею природи надзвичайно різноманітна та не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Вісім великих залів розділені тематично так, щоб якнайповніше продемонструвати флору і фауну справжніх тропіків. Буйна яскраво-зелена рослинність, екзотичні птахи, що вільно літають над головами відвідувачів, алігатори, котрі відпочивають у басейні, мавпи, що стрибають по ліанах – тут все створює враження перебування в незайманому лісі. Періодично ллє теплий дощ, змінюється освітлення – все, як у справжніх джунглях.

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Підземний лабіринт Будайської фортеці

Labirintusban

Це найбільш екзотична пам’ятка Будапешту – підземний лабіринт, розташований в самому центрі міста, завдяки якому в середньовіччі можна було стверджувати, що Буда – це подвійне місто, надземне і підземне. Адже майже з кожного будинку був свій вихід у підземелля. А скільки моторошних легенд було породжено цими лабіринтами, скільки привидів ними блукало, скільки скарбів було заховано…. не перелічити!

Пам'ятки Угорщини. Будапешт. Термальні купальні

Будапешт вважається одиним з найбагатших своїми термальними і лікувальними водами міст у світі. Деякі з гарячих джерел на Будайській стороні міста використовували ще кельти і римляни. Назва міста  Aquincum, що в античні часи знаходилося на місці сучасного Будапешта, в перекладі означає «багаті води». У 1934 році місто отримало назву «місто купалень», а в 1937 році тут був організований перший Міжнародний Конгрес з купання, який визнав столицю Угорщини міжнародним містом лікувального купання.