Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Павія. Базиліка Сан Мікеле Маджоре

 Basilica di San Michele Maggiore.

Саме в цій церкві коронувалися Луї III у 900-му році і великий Фрідріх Барбаросса в 1155-му році, і тут же мали місце інші важливі історичні події. Сан Мікеле Маджоре може вважатися прототипом багатьох середньовічних церков Павії. Однак вона відрізняється від останніх тим, що при її будівництві замість цегли використовували пісковик, можливо, саме через це у цій церкві відчувається аура старовини.

Павія. Катедральний собор

Duomo di Pavia

Це одна з найбільших церков Північної Італії, проте її будівництво, яке почалося в кінці XV століття не завершене і донині….. Не та тепер Павія, не та! І як же такий собор та без реліквії, пов'язаної з Ісусом Хрестом! У соборі знаходяться шипи з тернового вінка, який вдягли на Ісуса з Назарета римські воїни! Ось так ось! Восьмикутний купол собору здіймається до неба на висоту 97 метрів і важить близько 20 000 тонн. Він є четвертим за величиною в Італії після куполів собору Святого Петра в Римі, Пантеону і катедрального собору Флоренції.

Павія. Замок Вісконтео

Castello Visconteo

Саме у цьому місті, як вважають історики, закінчилася антична епоха, та почалося Середньовіччя! Тут був позбавлений влади останній імператор Риму. Після цього Павія аж до 1004 року стала найважливішим містом Італії та місцем зберігання Залізної корони Лангобардії, котра за середньовічними легендами була викувана з одного з цвяхів, якими до тавра був прибитий Ісус Хрестос. Павія в цей час була столицею Лангобардського, а після 774 року Італійського королівства.

Генуя. Катедральний собор Сан-Лоренцо

 

Cattedrale di San Lorenzo

У цьому соборі знаходиться одна з Чаш Святого Граалю, або, принаймні, частина народу вірить, що чаша, якою володіє музей Скарбів собору, і є тою самою чашою, з якої пив вино Ісус Хрестос під час Таємної вечері. Крім цього собор Сан Лоренцо – одна з найбільших церков Генуї і катедра місцевого архієпископа.

Генуя. Королівський палац

Palazzo Reale

Цей Палац, ймовірно, є найбільшим у Генуї архітектурним комплексом XVII-XVIII століть, що зберіг свої оригінальні інтер'єри як у вигляді фіксованого (фрески та ліпнина) так і рухомого (картини, скульптури та меблі) оздоблення. Стіни віталень та галерей прикрашені фресками деяких найважливіших художників епохи бароко та рококо. У різних кімнатах виставлено понад сто картин, серед яких найцікавіші генуезькі митці XVII століття разом з шедеврами Бассано, Тінторетто, Лука Джордано, Антона Ван Дейка, Фердинанда Воета та Геркіно.

Генуя. Базиліка Сантіссіма Аннунціата дель Вастато

 

Basilica della Santissima Annunziata del Vastato

Це не просто чергова церква – це реальна художня галерея. Просто перелік художників та скульпторів, котрі працювали над оздобленням цього храму уже викликає підвищене серцебиття у поціновувачів ренесансного живопису. В оздобленні цієї базиліки  втілено всю пишноту стилю бароко XVII століття!