Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Польщі. Краків. Барбакан, Флоріанська брама та залишки міських стін

Barbakan Krakowski

Це остання фортифікаційна споруда середньовічного Кракова, котра завершила фортифікаційну схему міста з подвійним рядом стін, кількома вежами та Вавельським замком. Барбакан будувався в 1498-1499 роках, коли посилилася загроза турецького вторгнення. Він служив для захисту Флоріанських воріт міста, з якими з'єднувався критим проходом та підземним ходом.

Пам'ятки Польщі. Краків. Ринковий майдан

Rynek Glowny

З площею 40000 м², Краківський Ринковий майдан був одним з найбільших ринків середньовічної Європи. Майдан облаштували у ХІІІ столітті за планом, згідно з яким центром міста Кракова повинен був стати Ринковий майдан, від якого в різні боки розходилися б по три прямі вулиці, ділячи місто, таким чином, на квадрати кварталів.

Пам'ятки Польщі. Краків. Катедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії

Або Маріацька базиліка.

Kościół Mariacki

У цьому костелі знаходиться один з найбільших готичних вівтарів середньовічної Європи, котрий створювався протягом 12 років. Вартість цього шедевру дорівнювала річному бюджету середньовічного Кракова. Одна з веж костелу у середньовіччі служила сторожовою вежою Кракова, з котрої щодня сповіщали про відкриття та закриття міських воріт.

Пам'ятки Польщі. Краків. Сукеннице

Sukiennice

Спочатку тут були примітивні кам'яні комори з вулицею посередині, куди приїжджали на ніч купці зі своїм крамом. Виходи закривали гратами, забезпечуючи таким чином безпеку приїжджим купцям та їхньому краму. Комори з'явилися на Ринковому майдані як один з елементів заснування міста за магдебурзьким правом. Невдовзі два ряди комор перекрили спільним дахом, утворивши ніби єдину споруду.

Пам'ятки Польщі. Краків. Францисканський костел і монастир

Kościół Franciszkanów i klasztor

У цьому костелі формально народилася Річ Посполита – найбільша держава Європи епохи раннього нового часу. Тут у 1386 році хрестився як католик та коронувався Польською короною Великий Литовський князь Ягайло. І хоча до створення держави з такою назвою було ще довгих 180 років, саме ця коронація стала першою цеглиною в її побудові. Тут народилася династія Ягеллонів, представники котрої правили крім Польщі також у Чехії та Угорщині.

Пам'ятки Польщі. Краків. Домініканський костел святої Трійці

Kościół Dominikanów Świętej Trójcy

Костел Святої Трійці, або Домініканський костел – одна з найбільших готичних базилік Кракова. Костел належить ордену Домініканців, котрий був заснований на початку XIII століття Св. Домініком та був вельми ортодоксальним, користувався довірою Папи та тримав у своїх руках інквізицію.