Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Одеської області. Білгород-Дністровський. Фортеця Аккерман

Цінність розташування цього міста була причиною як його злетів, так і падінь. Контроль над однією з важливих торгівельних артерій – виходу з Дністра в Чорне море неабияк збагачувала місто, а також неабияк приваблювала завойовників. По Дністру завжди проходив якийсь кордон і захопити прикордонні міста сусіда – просто справа честі, та й зиск нічогенький. А захопивши, кожен новий власник старався укріпити місто. Так місто і жило – воювало, будувалося  і торгувало 2500 років.

Пам'ятки Одеської області. Одеса. Оперний театр

 

Одеський театр – найкращий у світі! Ці слова Фердинанда Фельнера – одного з проектантів театру, сказані на урочистостях з нагоди відкриття нового театру в Одесі та вручення міському голові Григорію Маразлі позолоченого ключа від театру, актуальні й нині. Тоді той символічний ключ поклали в металеву скриньку і замурували біля підніжжя дзеркала на сходах західного портику театру. Оперним, міський театр в Одесі почав називатися значно пізніше.

Пам'ятки Одеської області. Одеса. Палац графа Толстого

Дім вчених

Це єдина дворянська садиба Одеси, в якій збереглася більша частина внутрішнього оздоблення в тому вигляді, в якому її бачили пани до більшовицького перевороту 1917 року. Архітектурний комплекс включає в себе 2 будівлі – власне, 2-х поверхова садиба графа М.Толстого з 12 кімнатами, і будівля картинної галереї, створена архітекторами, які подарували Одесі нову будівлю Оперного театру.

Пам'ятки Миколаївської області. Миколаїв. Собор Касперівської ікони Божої Матері

Храм присвячений одній з найбільш шанованих чудотворних ікон ─ Касперівській іконі Божої Матері, яка з 1853 по 1918 роки щорічно урочисто прибувала в Миколаїв хресним ходом і упродовж місяця (з 1 липня по 1 серпня) знаходилася в різних храмах міста. Жителі Миколаєва вірили, що саме ця ікона врятувала місто від нападу ворогів в період Кримської війни 1853-1856 років.

Пам'ятки Миколаївської області. Миколаїв. Костел Св. Йосипа

Через три роки після заснування міста, у Миколаєві з'явилася офіційно зареєстрована католицька громада. Оскільки в місті на той час перебувало багато іноземних спеціалістів, то громада складалася з  французів, бельгійців, італійців та поляків. У 1794 році католицькій церкві був переданий один з державних будинків. Цей будинок був перебудований в перший католицький храм Святого Йосипа і освячений 20 травня 1796 року. Він знаходився на місці двору нинішнього костелу, виходив фасадом на вулицю Молдованську (нині — Декабристів). Вулиця, що перетинає її біля храму, отримала назву: «Католицька», (нині — вулиця Адмірала Макарова).