Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Львівської області. Львів. Музей історії західноукраїнських земель

 

Це, мабуть, найконтрастніший будинок львівської площі Ринок – Чорна кам’яниця, побудована у кінці XVI століття вихідцем з Італії Томаззо де Альберті. На початку XVII століття до двоповерхового будинку добудували третій поверх та відкрили одну з перших аптек у Львові. А після тоо, як у 1926 році будинок викупив львівський магістрат, в Чорній камяниці відкрився Львівський історичний музей.

Пам'ятки Львівської області. Львів. Музей золотарства та скла

Відвідувачі цього музею будуть зачаровані мініатюрними глечиками, флакончиками, бальзамаріями, давньоруськими намистинками, уламками браслетів, перстнів та фрагментами скляних мозаїк із стародавніх Києва, Теребовлі, Галича. Не залишать байдужими вироби львівських золотарів: печатка львівського цеху ювелірів початку XVII століття, символічні ключі міста Львова XVIІІ століття, церемоніальний ланцюг президентів Львова ХІХ століття та срібний макет Львівської ратуші 20 - 30 років ХХ століття.

Пам'ятки Львівської області. Львів. Музей археології та давньої історії України

 

Експонати цього музею зачарують вас своєю давниною. Тут можна побачити крем’яні рубила, якими користувалися предки людей 500 000 років тому, сопілку, звуки якої лунали  20 000 років тому під час здійснення культових ритуалів, а також найстаріший посуд, якому вже 7 000 років. А знаходиться експозиція музею в середньовічній львівській кам’яниці на середньовічному ринковому майдані.

Пам'ятки Львівської області. Львів. Музей Арсенал

 

Це одна з небагатьох середньовічних львівських оборонних споруд, яка збереглася до сьогоднішнього дня. Причому нині використовується також за своїм прямим призначенням – тут зберігається зброя. І хоча ця зброя середньовічна, але вона цілком бойова та в умілих руках може ще повоювати, адже зберігається дбайливо та за всіма правилами. МузейАрсенал - експозиційний відділ Львівського історичного музею, відкритий у травні 1981 року.