Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Києва. Музей історичних коштовностей України

В цьому музеї зберігається найбільша у світі колекція Скіфського золота – прикрас, деталей оздоблення та ювелірних виробів скіфських часів. Їх тут понад 30000 екземплярів, включаючи найзнаменитішу скіфську царську прикрасу – Пектораль, яку українські науковці змогли залишити в Україні, незважаючи на наполягання «колег» з Ленінграду та Москви. Цей вчинок зламав вікові приписи, згідно яких всі вартісні знахідки обов’язково передавалися в Москву.

Пам'ятки Києва. Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Цей музей є найбільшою скарбницею світового мистецтва в Україні, а унікальні зібрання та окремі пам'ятки забезпечили музею визнання далеко за межами країни. Раніше він називався Київський музей західного та східного мистецтва, нині він названий на честь фундаторів зібрання, що стало основою колекції, Богдана та Варвари Ханенків.

Тож, якщо ви плануєте подорож визначними місцями столиці та плануєте відвідати музеї Києва, то саме в цьому музеї ваш тонкий смак отримає найбільше задоволення.

Пам'ятки Києва. Музей російського мистецтва

 

В основі колекції музею - націоналізовані художні цінності, котрі у 1919 році були зібрані в спеціальний музейний фонд, значну частину якого складали пам'ятки, що належать до художньої культури давньоруського періоду та періоду розквіту мистецтва у Російській імперії. Тож, якщо плануєте відвідати музеї Києва, цей музей гідний зайняти одне з головних місць у екскурсії.

Пам'ятки Києва. Музей мікромініатюр

Завдяки таланту цієї людини виникло саме поняття «мікромініатюра» та цілий напрямок у мистецтві. Майстром створено безліч речей з характеристикою «найменший». Скрипка, книжка, електромотор, годинник та, навіть, пивоварня. Опис кожної з робіт вражає розмірами, котрі зазначені не те щоб у міліметрах - у тисячних частках міліметра. А почалося все з виклику……

Пам'ятки Києва. Музей авіації

Представлені в цьому музеї колекції літаків КБ Мікояна і Гуревича (МиГ), а також вертольотів КБ Міля (Ми) є одними з якнайповніших в світі. Тут також можна побачити рідкісні нині МиГ-15УТІ і Ми-1М. На початку 1990-х років учбовий аеродром Київського інституту цивільної авіації почав занепадати. Протягом цілого десятиліття літаки втрачали минулу подобу і ставали непридатними, а сам аеродром заростав дикою травою. Територія майбутнього музею в цей період поступово перетворювалася на авіаційне кладовище.

Пам'ятки Києва. Експериментаніум

Тут відбувається справжній торнадо, утворюються хмари, знаходиться чорна діра, народжуються блискавки, та ще близько трьохсот різних цікавинок на двох тисячах квадратних метрів захоплюючого дозвілля. Тут експонати не ховаються за вітринами, їх можна чіпати руками, в них можна залазити і довго шукати вихід, можна навіть їх створювати - все це унікальний музей популярної науки і техніки «Експеріментаніум»