Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хмельницької області. Меджибізька фортеця

Фортеця, що знаходилася на перехресті Кучманського та Чорного шляхів, а також водного шляху по Бугу в середньовіччі була не тільки форпостом захисту навколишніх земель, а й засобом контролю за рухом цими шляхами та джерелом непоганого заробітку для володарів. Тому часто зазнавала нападів, руйнувалася та відбудовувалася. Історія цієї споруди сягає глибини віків та посідає одне з чільних місць між середньовічних фортець Європи.

Пам'ятки Хмельницької області. Кам’янець-Подільський. Фортеця

 ...або Старий замок

Це місто таке давнє, що говорити про час його заснування взагалі беззмістовно. Через своє надзвичайно вдале географічне розташування, яке дозволяло з мінімальними зусиллями захищатися від нападників, півострів у петлі Смотрича люди облюбували для проживання з незапам’ятних часів. Ділянки з меншою висотою урвища каньйону додатково укріплювали, а «шийку» петлі завжди вартувала більша чи менша фортеця……

Пам'ятки Чернівецької області. Чернівці. Площа турецької криниці

Майже кожна громада, що колись проживала чи проживає у Чернівцях, неодмінно лишала на карті міста якусь пам’ятку. Турецька громада не стала винятком. Турецька вулиця, котра прямує до Турецької площі під Турецьким мостом. А біля мосту знаходиться криниця, яку також називають Турецькою, поруч з котрою стоять Турецькі лазні, куди ще й досі ходять попаритися. Після капітального ремонту криниці у 1793 році, біля неї навіть розмістили пост жандарма, який слідкував, аби вода бралася лише для пиття.

Пам'ятки Чернівецької області. Хотинська фортеця

 

Народні легенди переповідають, що ця фортеця вперше була збудована ще за життя Ісуса Хреста. Археологічні розкопки засвідчили, що люди тут уже жили понад п'ять тисяч років тому. Місце це було настільки бажаним, що претендентів на володіння ним не бракувало ніколи. Та й саме місто за народною етимологією  так і називається – жадане або бажане, одним словом – Хотин.

Пам'ятки Вінницької області. Лядовський скельний монастир

На лівому березі Дністра, знаходиться однойменне село Лядова і скельний монастир. Останній, напрочуд дивовижний пам'ятник загадково-хвилюючої минувшини, скромно розташувався у монолітних скельних виступах, немов притулився до білої вапнякової гори, що пірамідально здіймається над південною околицею долини. Це знаменита по древності, історичному значенні і мальовничому розташуванні обитель, що носить назву Свято-Усікновенський чоловічий скельний монастир.

Пам'ятки Чернівецької області. Чернівці. Костел Серце Ісуса

У 1885 році від архієпископа Зигмунта Щесни Фелинськи надійшло офіційне звернення до Товариства єзуїтів з проханням поширення діяльності ордену на територію Чернівців. Після цього священиком єзуїтів у Чернівцях був призначений отець Симон Тиховськи. Перші служби він проводив у маленькій каплиці, голосно прозваній Чернівецькою Резиденцією. Проте, кількість послідовників єзуїтів росла, громада римо-католиків збільшувалася і з'явилася необхідність будівництва нового костелу.