Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чернівецької області. Чернівці. Аптека-музей

Ця старовинна аптека розташована в центральній частині Чернівців на пішохідній вулиці Ольги Кобилянської та працює безперервно уже понад 100 років. Тут можна не лише прикупити ліків, а й зануритися в аптечну справу початку ХХ століття, побачити спиртометр 1902 року, сковорідку для приготування активованого вугілля, машинки для виготовлення пілюль та подрібнення масла какао, ваги, колби, піпетки та інше тогочасне аптечне приладдя.

Пам'ятки Чернівецької області. Чернівці. Обласний художній музей

Чернівецький художній музей розташований в унікальному будинку, котрий усім своїм виглядом каже – тут знаходиться музей, хоча спроектований та побудований в традиції віденської сецесії був для зовсім іншої установи – Буковинського ощадного банку. Зовнішнє оформлення та інтер'єри будівлі, виконані під час її спорудження у 1900 році, з плином часу майже не змінилися, і нині становлять частину екскурсійного огляду.

Пам'ятки Чернівецької області. Чернівці. Обласний краєзнавчий музей

 

20 виставкових залів музею, які належать до двох великих розділів: природи та історії, надають можливості цілісного осягнення Буковини, розуміння контекстів розвитку краю. До історичного відділу належать значні археологічні й етнографічні колекції, документи, матеріали й численні предмети з історії Буковини. До природного відділу належать експонати з геології, флори та фауни Буковини.

Пам'ятки Чернівецької області. Чернівці. Музей народної архітектури та побуту

Скансен.

Інтерес до особливостей культури та побуту власного народупочав зростатив Європі на початку ХІХ століття. Етнографічні музеї виникали як приватні зібрання, що являли собою фрагменти старих сільських поселень, перевезених до маєтків місцевої знаті. Перший музей, що відтворював особливості архаїчних поселень, був заснований у 1891 році в Швеції зусиллями шведського етнографа Артура Хазеліуса в гористій місцевості із назвою «Скансен», пізніше ця назва стала загальною для всіх музеїв просто неба.

Пам'ятки Вінницької області. Історико-культурний заповідник "Буша"

Суперечки вчених про те, хто і коли створив один із об’єктів цього заповідника точаться уже понад 200 років. Деякі вважають, що зображення на камені були вирубані ще в дохрестиянський період Русі. Інші стверджують, що створені вони ще раніше, в дослов'янський період. Але в чому всі сходяться, що аналогічних наскельних зображень, ні за технікою, ні за сюжетом більше немає ніде в світі.

Пам'ятки Вінницької області. Вінниця. Обласний художній музей

Джерела чудового зібрання цього музею беруть початок у XVII столітті, часі, коли Правобережна Україна, її культура значною мірою знаходились під впливом багатих польських магнатів. На Вінниччині це перш за все Потоцькі, а також Грохольські, Чарторийські, Бжозовські та інші. Принаймні ядро колекції музею безумовно складає їх культурна спадщина, яка відзначена величезним багатством, респектабельністю, Через свої високі естетичні уявлення та очевидну причетність до елітної європейської культури вони спромоглися створити власний еталон поєднання цих постулатів з етнографічною, національною культурою місця свого проживання.