Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Волинської області. Луцьк. Художній музей

Художній музей у Луцьку, розташований в колишньому Будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу Луцького замку, відкрив свої двері для глядачів у 1973 році. Експоновані тут роботи демонструють художню стилістику і своєрідність європейських художніх шкіл, знайомлять з основними мистецькими жанрами і стилями.

У розділі зарубіжного мистецтва XVII – першої третини ХХ століття представлено національні школи восьми країн Європи: Іспанії, Італії, Фландрії, Франції, Австрії, Німеччини, Англії і Польщі. Найбільш цінним і відомим є зібрання західноєвропейського і польського малярства, куди входять полотна таких майстрів пензля, як фламандець Франс Снейдерс, іспанець Хосе Рібера, італійці Маньяско і Франческо Лондоніо, австрійці Йозеф Грассі і Генріх Гольпейн, французи Нікола Пуссен, Жак Куртуа (Бургіньон), Арі Шеффер, німці Франц Вінтерхальтер і Фріц Гуммель, поляки Ян Матейко, Леопольд Лефлер, Войцех Коссак, Юзеф Брандт, Януарій Суходольський, Володимир Тетмайер, Петро Михайловський. Картини цих митців в Україні налічуються одиницями.

У розділі українського і російського мистецтва другої половини ХІХ – початку ХХ століття глядач має змогу познайомитись як з основними шляхами розвитку художньої культури цього періоду, так і з багатьма яскравими творчими особистостями. Тут полотна знаменитих мариністів Івана Айвазовського і Руфіна Судковського, жанровий живопис Лук’яна Попова і Кирила Лемоха, міські краєвиди Гаврила Остапенка, пейзажі Володимира Орловського і Фотія Красицького.

У 2003 році, до ювілею музею, було створено нову експозицію давнього українського портрета. Ядро її склала збірка творів, що походить із родового замку князів Радзивілів в Олиці. Полотна родинно-меморіальної портретної галереї дуже різні за художнім рівнем, виконані здебільшого невідомими або ж придворними майстрами роду Радзивілів.

Багата і різноманітна колекція творів уродженця Волині, випускника Санкт-Петербурзької Академії мистецтв Андроника Лазарчука. Тут картини ранні і зрілі, з жанровими сюжетами, портрети, автопортети, пейзажі. Це золотий фонд музею, класика української образотворчості кінця XIX - початку XX століття.

Фрагментарно, нечисленними, але цікавими творами скульптура в залах музею супроводжує розвиток живопису. Представлено кілька робіт (портрет композитора Фредеріка Шопена, Папи Римського Пія X), жанрові і релігійні композиції, виконані в гіпсі, бронзі, мармурі і алебастрі.

Луцьк, Кафедральна вулиця, 1-A. Координати: 50.738537, 25.321834.

Розклад роботи:

·      щодня, 10.00 – 17.00

 

Останні додані пам'ятки