Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Болгарії. Варна. Кам’яний ліс

Побитите Камъни

Ці камені пам'ятають, як виглядала Земля, коли на ній не було людини. За енергетикою кам'яний ліс важко з чимось порівнювати - відчуття дотику до старовини, до самої історії Землі потрясе уяву. Це місце – дивовижна природна загадка. На величезній території в 50 квадратних кілометрів по долині розкидані та розставлені гігантські пустотілі кам'яні стовпи.

Про їхнє походження є багато гіпотез, які можна об'єднати в дві основні групи - органічного та неорганічного походження. Перша пов'язана з коралами та іншими організмами. За останньою їх походження пояснюється призматичним вивітрювання гірських порід або з утворенням піщаних вапняних конкрецій. Для того, щоб їх зберегти, в 1937 році це місце було оголошене природною пам'яткою.

Назва цього унікального природного явища «Побитите камъни» або «Кам'яний ліс» абсолютно не відповідає дійсності. Чарівні 10-метрові колони вапняку, порожнисті або суцільні циліндри, усічені конуси, різні за формою і розміром кам'яні блоки і численні кам'яні шматки, розкидані по всьому комплексу.

«Побитите камъни» були священним місцем, починаючи з давніх часів, але з 1829 року стали об'єктом вивчення та обговорення. Це унікальні кам'яні комплекси, не тільки в Болгарії, але й в світі, були оголошені національним пам'ятником в 1938 році і в даний час готуються бути включеними в список Всесвітніх геологічних явищ ЮНЕСКО. Кам'яні споруди заповіднику з кільцевою конструкцією складаються з карбонату, котрий зміцнив піщаник з більш молодшого віку еоцену. Крім форм на земній поверхні вони були виявлені також на двох - трьох підземних рівнях на глибині до 30 метрів (всі чотири рівня можна спостерігати в кар'єрах «Кариерата» і «Канарата»).

Протягом століть природа ліпила кам'яні споруди «Кам’яного лісу», щоб перетворити їх у вражаючі скульптури - людей, тварин, монстрів, міфічних істот ... «Кам'яні Солдати», «Верблюд», «Трон», «Кам'яний ліс».

Найвідомішою та найзначнішою частиною заповідника є місцевість «Дикилиташка», котра збереглася найкраще. Комплекс складається з більш ніж 300 стовпів різних розмірів, розташованих у головній частині, розміром 850x120 метрів і близько 50 в меншому місці на півдні. Деякі з них розбиті на дві або три частини, інші лежать на землі, ніби відірвані від своїх місць, інші утворюють колосальні скульптурні групи.

Група «Страшимирово» також дуже вражає. Розташована на південь від основної групи поряд села Страшімірово і складається з чотирьох близьких один до одного майданчиків з різними за розміром і формою структур. Особливістю стовпців тут є те, що вони опуклі в центрі, як два усічених конуси, висота деяких з них досягає 9 метрів.

Групи «Слънчево» та «Баново» також мають свій шарм. Одна кам’яна скульптура нагадує заморожений фонтан, а поряд лежить кам'яний лев з діаметром біля основи 12 метрів, в іншому місці видніються колосальні гриби, а маючи гарну уяву, побачите інші подоби.

Групи «Кариерата» і «Канарата» включає в себе кілька як природних так і зроблених людиною кар’рів, які дають можливість розгляду і вивчення кам'яних споруд в глибині під землею. Вони привертають увагу вчених з початку 1970-х років, коли тут працювали кар'єри кварцового піску, нині закриті. Тут у вертикальних секціях з висотою понад 25 метрів можна спостерігати одночасно всі чотири рівня розвитку явища «Кам'яний ліс» у найрізноманітніших формах.

Відповідь на питання про походження недавно була знайдена в протоці Каттегат, Балтійське узбережжя Данії, де протягом століть є природні джерела газу. Витоки природного газу з домінуючим вмістом метану, є, як відомо, в багатьох частинах світу, як на суші, так і в акваторіях Світового океану. Вони виникають там, де структура земної кори полегшує шлях газу від поглиблених газових родовищ на землю або до морського дна.

Після того, як газ пробив собі шлях витоку, навколо нього починається процес окислення метанових бактерій, навколо яких осідає карбонат кальцію, який твердо цементує стінки газового каналу. Так колона і росте у висоту. Подібний процес може відбуватися і в горизонтальній і в похилій площині. А, оскільки, колись давно-давно на Балканах плескалося море, а потім вертикальні рухи земної кори та інші геологічні процеси сформували ці унікальні природні творіння, щоб ми могли насолоджуватися ними зараз і в майбутньому.

 

Часто можна побачити людей, які черпають воду з фонтану біля каменів, про цілющі властивості якого ходять легенди.

Одна легенда свідчить, що ця вода є символом кохання...

Багато століть тому, місце, щоб дістатися до моря, охоронялося титанами. А поряд жив чоловік, якому Бог відкрив своє ім'я і зробив його безсмертним. Але поставив умову: нікому не видавати божественне ім'я, тому що він втратить своє безсмертя. Молодий чоловік тримав ім’я в секреті, але одного разу вранці він зустрів біля моря дівчину приголомшливої краси і закохався. Невдовзі він дізнався, що вона стане дружиною одного з титанів, і він вирішив відкупити у нього ту дівчину.

Чоловік обіцяв титану виконувати кожне його бажання. Бажанням титана було розкрити ім'я Бога. Чоловік погодився, але сказав, що він не промовить, а напише імя. Для цього він вишикував титанів на березі моря у формі напису імені.

Бог усе те побачив, та був вражений неймовірною готовністю молодої людини робити все в ім'я любові (навіть втратити своє безсмертя) і був вражений діями титанів, які також претендували на безсмертя людини. Бог покарав їх, скам'янивши титанів  у порядку напису свого імені. І коли чоловік зустрів свою кохану на узбережжі і обійняв її, від землі пробилося джерело з цілющою водою. Потім люди на тому місці зробили фонтан.

Координати: 43.228566, 27.705905.

Для планування подорожі громадським транспортом скористайтеся, будь-ласка, інформацією зі сторінки http://www.bgrazpisanie.com/bg/разписание

 

 

Варна, Болгарія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Болгарії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі. Пам'ятки природи Болгарії.