Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Правила дорожнього руху Франції

 

Якщо ви запланували подорож по Франції на власному чи орендованому автомобілі, то знання правил дорожнього руху та правил користування дорогами Франції допоможе вам відвідати заплановані цікаві місця та пам’ятки Франції без зайвого спілкування з місцевими поліцаями. Тож прочитайте та збережіть цю інформацію, аби тратити гроші на екскурсії та відпочинок у Франції, а не на сплату штрафів.

Обладнання, яке необхідно мати в автомобілі чи мотоциклі.

Знак аварійної зупинки (крім мотоциклів).

Світловідбиваючий жилет - обов'язково вдягати при виході з автомобіля, що зупинився на проїжджій частині дороги або узбіччя, в нічний час або в умовах поганої видимості. Відсутність жилету – штраф до €135,00.

Рекомендується мати в автомобілі комплект запасних лампочок.

Алкотестер – водії всіх автомобілів і мотоциклів (за винятком мопедів) повинні мати при собі одноразові алкотестери (можна придбати на АЗС (купуйте на французькій АЗС, щоби у поліцаїв не виникло питань до сертифікації приладу)). Введення штрафів за відсутність алкотестера кілька разів переносили, і на осінь 2016 поки не ввели.

Ланцюги протиковзання – при русі по дорогах, покритих снігом або льодом, і з встановленим відповідним знаком. Максимальна швидкість при цьому 50 км/год. Можуть встановлюватися тільки на ведучі колеса.

Використання зимових шин обовязкове в гірських районах протягом короткого проміжку часу. На таких дорогах встановлюються знаки з написом «Pneus Neige».

Використання шипованих шин дозволено з останньої суботи перед 11 листопада до останньої неділі березня. Залежно від погодних умов цей період може бути продовжений. При пересуванні на шипованих шинах для автомобілів, зареєстрованих у Франції, обов'язкова наклейка обмеження швидкості 90 км/год, для автомобілів, зареєстрованих в іноземних державах, наклейка рекомендована.

Користування та, навіть, транспортування радар-детекторів заборонено. Порушення цього правила призведе до штрафу в розмірі до €1500,00 і конфіскації пристрою.

Використання програмного забезпечення у GPS-навігаторі, що вказує розташування стаціонарних та мобільних камер контролю швидкості, заборонено. Ця функція повинна бути деактивованою.

Використання автомобільних відеореєстраторів у Франції дозволене.

Вимоги до тонування автомобіля у Франції. Забороняється тонування лобового скла, за винятком 10 см смуги у верхній його частині для захисту від сонця. Передні бічні стекла, згідно з вимогами Правила ЄЕК ООН №43, повинні мати міру світлопропускання не менше 70%. Допускається тонування задніх стекол, за умови, що автомобіль оснащений 2 бічними дзеркалами.

Плата за використання автомагістралей у Франції здійснюється в залежності від категорії транспортного засобу та пройденої відстані, тож віньєтку купувати не потрібно. Оплаті також підлягає проїзд деякими мостами та тунелями. Розмір оплати завжди висвічується на табло при в'їзді на платну ділянку. Оплата може бути здійснена готівкою, кредитною карткою або через системи віддаленої оплати. За €1,00 можна проїхати 10 - 15 км залежно від ділянки дороги.

Крім того є кілька ділянок, плата за проїзд котрими здійснюється окремо. Це деякі мости, віадуки  та тунелі.

Платні мости: міст Нормандії, що перекинутий через гирло річки Сени та з'єднує Гавр і Онфлер, міст Танкарвіль, що також перекинутий через Сену і з'єднує Танкарвіль і Море-Вернье (обидва – західніше Руана) та міст острова Ре (біля Ля-Рошелі). Вартість проїзду першими двома на мотоциклі безкоштовна, автомобілі платять від €3,00 до €6,00, залежно від висоти і маси авто. Проїзд мостом острова Ре коштує для мотоциклів - €3,00, автомобілі до 3,5 тонн - €16,00, вантажівки та автобуси - €18,00.

Віадук Мійо, що побудований через долину річки Тарн поблизу міста Мійо в південній Франції (департамент Аверон) є на 2016 рік найвищим транспортним мостом у світі, одна з його опор має висоту 341 метр — це трохи вище, ніж Ейфелева вежа, і всього на 40 метрів нижче, ніж Empire State Building. Довжина моста 2460 метрів, а висота дорожнього полотна в найвищій точці досягає 270 метрів над річкою Тарн. Вартість проїзду для мотоциклів - €4,80, для легкових автомобілів - €7,80 (з 15.06 до 15.09 - €9,80), для легковиків з причепом - €11,60 (літом - €14,60) та для вантажівок – €26,70.

Проїзд трьома тунелями у Франції буде для гаманця досить відчутним – це тунелі Mont Blanc та Frejus (обидва – між Францією та Італією) та Евротунель між Францією та Великою Британією. Mont Blanc – північніше італійського Турина, Frejus – західніше Турина. Отже, проїзд першими двома тунелями влетить мотоциклістам в €29,00 (в один бік) та € 37,00 (2 проїзди (туди і назад) протягом 7 діб). Автомобілісти, що мають авто висотою до 2 метрів, заплатять €44,00 в один бік та €55,00 – туди-сюди (2 проїзди) протягом 7 діб. Автомобілі, буси та фургони з висотою від 2-х до 3-х метрів – €58,00 та €73,00 відповідно.

Євротунель проходить під протокою Ла-Манш (координати на французькому боці - 50.933649, 1.825818). Його довжина близько 51 км, з них 39 км знаходиться під дном протоки. Тунель з'єднує континентальну Європу з Великобританією. Ціни на проїзд включають в себе провезення автомобіля, до 9 пасажирів і багаж. Є кілька типів квитків: Single or Long Stay - стандартні квитки, ціною від €90,00 за кожну поїздку, Day Trip&Overnight - квитки туди і назад, причому повернення має відбутися до півночі (за місцевим часом) на другий день з моменту виїзду), ціна таких квитків від €26,00 за кожну поїздку. Short Stay – 5-ти денні квитки туди і назад, з поверненням до півночі (за місцевим часом) п'ятого дня з моменту виїзду. Ціна квитків від €60,00 за кожну поїздку. А якщо не повернетеся до опівночі – автомобіль перетвориться на гарбуза, водій – на пацюка, а жінка – на жабу (хоч і царицю, але жабу). Тож, не баріться!

Плюс є ще кілька тунелів з оплатою від 2-х до 7-ми євро за проїзд. Але то дрібниці, порівняно з автомобілем-гарбузом.

Стандартні обмеження швидкості у Франції (якщо інше не зазначено на знаках).

·         в населеному пункті – 50 км/год;

·         поза населеним пунктом – 90 км/год (під час дощу – 80 км/год);

·         дорога для автомобілів – 110 км/год (з причепом та під час дощу – 100 км/год);

·         автомагістраль – 130 км/год (з причепом – 100 км/год, під час дощу – 110 км/год);

·         при видимості на дорозі менше 50 метрів максимальна швидкість – 50 км/год незалежно від типу дороги.

·         автомобілі з шипованими шинами – не більше 90 км/год.

На ділянках автомагістралей з більш ніж двома смугами руху автомобілям з причепами дозволяється використовувати тільки дві крайні праві смуги, навіть для обгону.

Використання фар ближнього світла у Франції днем обов'язкове в умовах недостатньої видимості та при проїзді через тунелі, рекомендоване використання фар ближнього світла 24 години в день для повнопривідних транспортних засобів.Штраф за рух в нічний час або в умовах недостатньої видимості без світла – €135,00.

Для перевезення дітей віком до 10 років або зростом до 135 см є обов’язковим використання відповідного утримуючого пристрою. Діти вагою до 13 кг повинні перевозитися спиною у напрямку руху. Водій несе відповідальність за всіх дітей молодше 18 років, які перебувають в автомобілі. Дітей до 10 років рекомендується перевозити на задньому сидінні автомобіля. Якщо дитина перевозиться на передньому сидінні, подушка безпеки повинна бути відключена..Штраф – €135,00.

Використання ременів безпеки обов'язкове для передніх і задніх пасажирів. Штраф – €135,00.

Під час руху транспортного засобу користуватися телефоном без «вільних рук», що передають звук на динаміки автомобіля, забороняється. Штраф – €135,00. Крім того, під час водіння будь-якого транспортного засобу (в тому числі і велосипеда) забороняється носити у вусі будь-який пристрій, який може випромінювати звук (розмови, музику). Штраф – €135,00.

Забороняється куріння в автомобілі, коли там присутня дитина у віці до 12 років. Також куріння заборонено на відкритому повітрі на дитячих ігрових майданчиках, в тому числі в зонах відпочинку на автомагістралі. Штраф – до €68,00.

У Франції продається неетилований бензин (92, 95 та 98), дизельне паливо і LPG. Дозволено також перевозити паливо в каністрі. Актуальні ціни на пальне можна дізнатися на сайті http://www.my-trans.com/ua/tools/fuel_prices.php

Штрафи за деякі поширені порушення ПДР у Франції.

Перевищення швидкості поза населеним пунктом до 20 км/год – €68,00 (якщо сплатите до 15 діб – заплатите €45,00, якщо після 45 діб від дати накладання – €180,00, якщо програєте суд – €450,00).

Перевищення швидкості в населеному пункті до 20 км/год або від 20 до 50 км/год поза ним – €135,00 (якщо сплатите до 15 діб – заплатите €90,00, якщо після 45 діб від дати накладання – €375,00, якщо програєте суд – €750,00)

Перевищення швидкості понад 50 км/год – €1500,00.

Зміна напрямку руху без попереднього повідомлення – €35,00.

Рух з несправними приладами освітлення – €68,00.

Проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил обгону, перетин суцільної лінії, рух по лівій смузі при вільній правій на дорозі з двома смугами в одному напрямку, недотримання безпечної відстані між автомобілями, відсутність або забруднення чи пошкодження номерних знаків, перетин залізничної колії при закритому шлагбаумі, рух в зустрічному напрямку, зупинка або стоянка в нічний час або в умовах поганої видимості без аварійного освітлення – €135,00.

Використання пристрою відеовідображення в полі зору водія, крім пристроїв GPS – €1500,00 (кіно під час руху нема чого дивитися).

Співробітники поліції мають право стягувати штрафи за порушення правил дорожнього руху на місці. При цьому видається офіційна квитанція.

Паркування у Франції. Стоянка автомобіля більше 24 годин на одному і тому ж місці заборонена. У Франції широко поширені паркувальні автомати (horodateurs). Ці паркувальні стоянки працюють зі спеціальними кредитними картами, які можна купити в тютюнових кіосках «tabacs». Якщо не вказано інше, стоянка безкоштовна з 7 вечора до 9 ранку і в вихідні та святкові дні, а також протягом усього серпня. У невеликих містах часто надається безкоштовна стоянка з 12:00 до 13:30. Тарифи і час стоянки написані на автоматі. Штраф за порушення правил стоянки – €17,00.

Паркування в Парижі. В'їзд в центр Парижа для автомобілів випуску до 1997 року і мотоциклів, випущених раніше 2000 року заборонений з 08.00 до 20.00 в будні дні. Штраф для легкових автомобілів – €68,00. У Парижі можна попередньо забронювати паркування на сайті http://www.parkingsdeparis.com. Послуга бронювання безкоштовна. Транспортні засоби, припарковані з порушенням правил, можуть бути вивезені поліцією за рахунок власника.

Максимально допустимий у Франції рівень алкоголю в крові 0,5‰ (зі стажем водіння до 2-х років – 0,2‰). Якщо рівень алкоголю в крові від 0,5‰ до 0,8 ‰, штраф –  €135,00. За рівень алкоголю в крові понад 0,8 ‰, доведеться заплатити до €4500,00 і забути про права на строк до 3 років. Також можливе позбавлення волі на строк до 2 років. Аналогічне покарання передбачено і за відмову від огляду на стан алкогольного сп'яніння. Якщо ваші дії стали причиною аварії, з серйозними травмами, в той час, коли рівень алкоголю у вашій крові був більше допустимого рівня, штраф становитиме до €10000,00 і позбавлення волі на строк до 2 років.

Термінові номери у Франції.

Європейський терміновий номер – 112.

Швидка допомога – 15.

Поліція – 17.

Пожежна служба – 18.

 

 

Щасливої дороги!