Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Франції. Прованс. Ніцца

Nice.

Кожен, хто хоч раз побував у цьому місті, розповідає про це з певною долею пафосу у словах. Воно останнім часом є символом не тільки багатства та достатку, але і символом певних досягнень, адже відвідувачі міста – люди однозначно непересічні. Тут шукають натхнення люди мистецтва, хизуються своїм багатством пани, закохані їдуть сюди, аби просити руки коханої, а потім повертаються під час шлюбної подорожі…… Місто поезії, грошей та кохання.

Пам'ятки Франції. Прованс. Містечко Сен-Поль-де-Ванс

St-Paul-de-Vence

Як і містечко Бьо, це містечко зажило своєї слави завдяки людям мистецтва, котрі у 20 роках ХХ століття шукали у цій місцині натхнення. І знаходили. Нині Сен-Поль-де-Ванс є живою галереєю сучасного мистецтва та центром арт-торгівлі Лазурового узбережжя. А все через те, що бідній богемі початку ХХ століття не було чим платити за проживання та харчі, окрім своїх робіт. А готельєри вправно опанували мистецтво торгівлі мистецтвом…

Пам'ятки Франції. Прованс. Лазуровий берег. Містечко Бьо

У цьому містечку розташований французький аналог Силіконової долини США – Софія Антиполіс з безліччю інститутів, що зайняті в розробці високих технологій. А колись тут виготовляли найпередовіші глечики у світі, котрі поставлялися навіть на американський континент. А все через особливість місцевої туфової глини. Добра глина у цьому містечку, спонукає до творчості. Недарма з середини ХХ століття крім гончарів містечко опанували склодуви.

Пам'ятки Франції. Прованс. Лазуровий берег. Місто Антіб

 

З цього міста почалася нова історія французького Кот-д'Азур. Його першим з міст Лазурового узбережжя вподобала богема в пошуку натхнення для творчості. Тут жили і творили і Пікассо і Фіцжеральд і Тюре та багато інших митців, адже таку творчу наснагу, яку дає схід та захід сонця у цьму місті, не знайдеш більше ніде! А потім завдяки кінематографістам, котрі знімали кіно за романами, написаними в Антібі, розпочалася розкішна історія французької Рів’єри.