Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Франції. Ніцца. Катедральний собор Святої Репарати

Cathedrale Sainte-Reparate

На майдані Россетті височіє прекрасний катедральний собор, присвячений Святій Репараті, яка вважається покровителькою Ніцци. Історія цієї культової споруди починається XI столітті: вже тоді на місці собору знаходилася церква, яка в XVI столітті отримала статус катедрального собору. У 1649 році архітектор Жан-Андре Гвіберт повністю перебудував собор, надаввши йому форму латинського хреста (за основу була взята модель римського храму Святої Сусанни).

У 1699 році його освятили в ім'я Святої Репарати. Собор виконаний в стилі раннього римського бароко, прикрашений численними скульптурами святих, ліпниною і цікавими орнаментами. У соборі діє 10 каплиць, присвячених християнським мученикам, а також три органи. Дзвіниця була прибудована до собору у 1757 році. У 1906 році пам'ятка була внесена до списку національного надбання Франції.

Цікава легенда про святу Репарату. Вона була п'ятнадцятирічною дівчиною та жила собі у Кесарії Палестинській. Римляни в ІІІ столітті убили її за прихильність до християнської віри. Далі легенда розповідає, що кати відрубали їй голову, поклали тіло в човен і відправили в Середземне море, щоб родичі ніколи не могли поховати дівчину, але янголи привели човен з мученицею в затоку Ніцци, яка і отримала в подальшому назву бухта Янголів. Чергова «мученицька» легенда…. Якийсь культ нещастя просто… Зрозуміло, чому «священна» інквізиція з легкістю нищила сотні тисяч людей. Люди, які тільки і слухали байки про «мучеників» та присвячували їм храми, вважали просто за необхідне відомстити «язичникам» за своїх вигаданих «мучеників». Між берегом Палестини та Ніццою 4000 кілометрів морем, до речі. Янголи добряче впріли, поки гнали човна на таку відстань.

Place Rossetti, Nice. Координати: 43.697266, 7.276299.

Розклад роботи:

·         понеділок – п'ятниця: 9.00 – 12.00, 14.00 – 18.00 (субота до 19.30);

·         неділя: 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00.