Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Франції. Прованс. Лазуровий берег. Містечко Бьо

У цьому містечку розташований французький аналог Силіконової долини США – Софія Антиполіс з безліччю інститутів, що зайняті в розробці високих технологій. А колись тут виготовляли найпередовіші глечики у світі, котрі поставлялися навіть на американський континент. А все через особливість місцевої туфової глини. Добра глина у цьому містечку, спонукає до творчості. Недарма з середини ХХ століття крім гончарів містечко опанували склодуви.

Гора, на якій розташоване Бьо є стародавнім вулканом. Може в цьому і криється особливість місцевої глини.  З початку ХІІІ століття ним володіли тамплієри, а з середини XVI Бьо потрапило у спільне володіння до Мальтійських лицарів та єпископа Грассе. Причому два роки ним володіли лицарі, а потім один рік – єпископ, потім знову лицарі, і т.д. Так тривало до кінця XVIII століття.

З XVI століття у містечку починає розвиватися товарне гончарство, яке процвітало до ХІХ століття, а у ХХ столітті з розвитком промисловості, товарне гончарство у Бьо занепало. Проте ситуацію спасло створення у 1970 році бізнес-парку Софія Антиполіс. Гончарі стали кібернетиками. Інші частина гончарів, яка не засвоїла інформаційні технології, почала займатися склодувним мистецтвом, яке було започатковане у містечку у 1956 році, та іншими художніми промислами.

Нині Бьо славиться не тільки гончарами та склодувами, але і ювелірами, художниками, дизайнерами, майстрами з обробки шкіри, чиї майстерні знаходяться або в історичному центрі або прилеглих районах. Завітавши на Chemin des Combes можна поспостерігати за народженням скляних шедеврів. Тут прямо на вулиці стоять печі та працюють майстри-склодуви. Вони пропонують вироби бульбашкового скла, тут продають тільки ті об'єкти, які мають дихання точності і рідкості. Кожен продукт унікальний. Поряд відкритий Музей скла, в якому розкривається історія склодувної творчості, секрети і деталі виробництва.  Цей музей зберігає справжні знання і пропонує відкрити для себе справжню техніку видування скла за допомогою демо-версії на місці, відвідувань з гідом і курсів майстерності.

173-177 Chemin des Combes, 06410 Biot. Координати: 43.626792, 7.102271.

Є у Бьо і музей кераміки.

Започаткований у 1980 році, музей збирає і експонує місцеві керамічні предмети, виготовленя за понад 2000 років. До середини XVII століття у містечку нарахувалося близько сорока гончарень. У музеї виставлена велика колекція виробів з XVI по XIX століття. Розквіт гончарства завдячує поширенню міжнародної торгівлі. Збільшення виробництва глеків було пов'язано зі збільшенням торгівлі оливковою олією. Крім олії, у глиняних бочках зберіганли і транспортували борошно, бобові та багато інших продуктів. Вони були водонепроникними завдяки товстому шару свинцевої глазурі (alquifoux) всередині. Цікавими експонатами музею є також керамічні фонтани. Через їхню крихкість, таких фонтанів збереглося дуже мало.

9 Rue Saint-Sébastien, Biot. Координати: 43.627375, 7.098526

Розклад роботи:

·         15 червня – 15вересня, 10.00 – 18.00 щодня, крім понеділка;

·         16 вересня – 14 червня, 14.00 – 18.00, щодня, крім понеділка і вівторка.

Вартість квитків: дорослі – 4,00 €, студенти, пенсіонери – 2,00 €.

У старій частині містечка цікавими об’єктами є вулички та будівлі, а також церква Марії Магдалини та вуличні печі для випікання хліба.

Церква Марії Магдалини

Місце, де побудована Церква Бьо, було сакральним з давніх часів. Нинішня споруда побудована у XV столітті, попередня церква була тут зведена у ХІІ столітті, ще попередніша – ще раніше, а перед нею тут стояв римський храм, а перед ним тут, ймовірно, містилося кельтське святилище. У церкві збереглося багато елементів оздоблення XVI століття. Церковне подвір’я викладене різнокольоровими камінцями у вигляді двох мальтійських хрестів. Церковну дзвіницю видно з будь-якої частини міста.

Стародавні печі для випічки хліба.

Перша вулична піч для випічки хліба з’явилася у Бьо у ХІІІ столітті за ініціативою єпископа Граса. І до 80-х років ХХ століття у цих печах бьовські пекарі пекли для бьовців хліб. Нині у печі на Rue de la Poisonnerie ще іноді печуть хліб для розваги туристів та на місцеві свята. Адреса: 2 Rue de la Poisonnerie, Biot. Координати: 43.626775, 7.099367.

Ще одним ціквим місцем у Бьо є музей бонсай.

На площі 1000 м² розбитий японський сад, який має виняткову колекцію дерев бонсай з усього світу.

299 Chemin du Val de Pôme, Biot. Координати: 43.621194, 7.112557

Відчинено щодня, крім вівторка з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 18.00.

Вартість квитків: дорослі 4,00€, учні та студенти: 2,00€.

Оскільки проїзд по більшості вулиць старих кварталів Бьо заборонено, для туристів є кілька автостоянок, де можна полишити авто, та прогулятися старим Бьо.

Координати стоянки 1: 43.626101, 7.096739

Координати стоянки 2: 43.628120, 7.096516