Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Кривий Ріг. Кар’єри Південного та Північного гірничо-збагачувальних комбінатів.

Тут знаходиться «залізне» серце України. Однією з цікавинок Кривого Рогу є залізорудні кар'єри гірничо-збагачувальних комбінатів, одні з найбільших в світі. В карєрах Кривого Рогу щорічно видобувають понад 80 000 000 тонн залізної руди. Тут розташований найглибший відкритий карєр на території колишнього СРСР. Подивитися на це рукотворне диво приїжджають туристи з усіх куточків світу.

Довжина кар’єру Південного ГЗК становить понад 3 км, ширина - 2,5 км, а глибина досягає 400 м. На це варто поглянути! В карєрах метушаться 100 тонні вантажівки, котрі здаються на фоні цієї величі просто мурахами, а поїзд на залізниці, котра прокладена тут же, виглядає не більше червячка.

Кар'єр - це архітектурне творіння, яке постійно розвивається та має складну систему взаємодії виїмково-навантажувального (екскаватори) і транспортного (самоскиди, конвеєри) обладнання. Він ніколи не стоїть на місці. Якщо кар’єр не розвивається – він занепадає. Принцип видобутку залізної руди відкритим способом можна описати наступним чином: проводиться вибух гірської маси (розпушування), навантаження гірської породи в автосамоскиди (екскавація) та транспортування до місця призначення. В межах кар'єру доставка руди до дробильно-перевантажувальних пунктів (ДПП) здійснюється автосамоскидами, а потім, за допомогою дробильної установки, доставлена руда подрібнюється і транспортується підземним конвеєрним трактом нагору. Породу з нижніх горизонтів, в якій немає заліза,  доставляють автосамоскидами на спеціальні перевантажувальні пункти, де її перевантажують у залізничні вагони і транспортують у відвали.

Сьогодні в Криворізькому басейні функціонує близько 90 підприємств різних галузей чорної металургії. З 10 найбільших виробництв країни, які видобуваютьі переробляють залізорудну сировину, 7 розташовані в Криворізькому регіоні. Він забезпечує більше 93% потреб металургійних підприємств України. Промислові запаси залізних руд Криворізького басейну становлять 16 000 000 000 тонн.. Вміст заліза в багатих рудах в середньому складає 57,6%. Однак розробка тільки багатих залізних руд не забезпечує повною мірою потреб металургії, тому ведеться розробка бідних руд - залізистих кварцитів. Ці руди легко збагачуються. Процес збагачення здійснюється на п'ятьох гірничо-збагачувальних комбінатах: Південному, Ново-Криворізькому, Центральному, Північному та Інгулецькому. Найбільш велике підприємство серед них це ПАТ «Південний ГЗК».

Кар’єр Південного ГЗК. Вул. Переяславська, Кривий Ріг. Координати: 47.834203, 33.323346

Кар’єр Північного ГЗК . Вул. Якуба Коласа Тернівський р-н, Кривий Ріг. Координати: 48.105243, 33.542612.

 

 

Кпивий Ріг, Україна, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Дніпропетровській області, поїздки, подорожі, тури Україною, самостійні поїздки.