Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Гора Риси

Rysy, Vysoké Tatry.

Три вершини цієї гори знаходяться у двох сусідніх країнах, а колись між ними існував навіть справжній прикордонний перехід. Цікаво, митниця на тому переході була? Одна з вершин, висотою 2499 метрів над рівнем моря, є найвищою вершиною Польщі, дві інших вершини (2503 та 2473 метри) знаходяться у Словаччині. Нині це найвища гора Словаччини, на яку дозволене сходження недипломованим альпіністськими дипломами туристам.

Пам'ятки Словаччини. Демановські печери

Demänovské jaskyne

Національний пам'ятник природи Демановські печери на північній стороні Низьких Татр є найдовшою печерною системою в Словаччині. Вона складається з двох ярусів: верхній ярус – печера Свободи, нижній – Крижана печера. Печера Свободи спокушає різноманіттям кольорових печерних утворень, таємничим підземним потоком Деменовкою і чарівними озерами. А Крижана печера – це царство льоду у різних формах.

Пам'ятки Словаччини. Белянська печера

Belianska jaskyňa

Це найбільша сталактитова печера у Високих і Белянських Татрах та єдина, котра відкрита для вільного відвідування туристами, а тому належить до числа найбільш відвідуваних печер в Словаччині. Вхід в печеру знаходиться на висоті 890 метрів, її довжина - 3641 метр, а перепад висот досягає 160 метрів. На додаток до цікавих печерних утворень, Белянська печера славиться своїм оркестром водяних крапель.