Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Белянська печера

Belianska jaskyňa

Це найбільша сталактитова печера у Високих і Белянських Татрах та єдина, котра відкрита для вільного відвідування туристами, а тому належить до числа найбільш відвідуваних печер в Словаччині. Вхід в печеру знаходиться на висоті 890 метрів, її довжина - 3641 метр, а перепад висот досягає 160 метрів. На додаток до цікавих печерних утворень, Белянська печера славиться своїм оркестром водяних крапель.

Одна із зупинок ескурсійного маршруту відбувається в так званій Концертній залі печери, яка була так названа через чистий звук крапель води, що падають на поверхню печерного озерця. А завдяки чудовій акустиці зали, звук падаючих крапель чується особливо глибоко. В цій залі періодично організовуються музичні концерти класичної музики.

Вхід в Белянську печеру був відомий протягом тривалого часу. Золотошукачі вели в печері свої роботи вже в першій половині ХVIII століття, про що свідчать написи їхніх імен на кам'яній стіні. Досліджувати печеру почали тільки в 1881 році, а з 1884 року Белянську печеру відкрили для відвідувачів. З проведенням у 1896 році електрики, Белянська печера стала першою печерою у світі зі штучним освітленням. Туристи можуть здійснювати екскурсії тільки по двох ділянках печери, найбільш довгий маршрут має протяжність 1370 метрів. Температура повітря в печері тримається на рівні 6°С.

Tatranskа Kotlina, Vysoke Tatry, Slovakia. Координати: 49.228999, 20.316822

Розклад роботи:

·         відчинено: 26 грудня – середина листопада;

·         зачинено: середина листопада – 26 грудня.

Вартість квитків:

·         дорослі - €8,00;

·         діти 6-15 років - €4,00;

·         студенти, пенсіонери - €7,00;

·         фото, відео без штативу - €10,00.