Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Синій костел

Modry kostolik sv. Alzbety

Ця церква є гордістю міста Братислави, і навіть стала символом Словаччини в парку Міні-Європа в Брюсселі. Це друга святиня в місті, патронесою якої обрана угорська принцеса з роду Арпадів, котра народилася в Братиславському замку (її мозаїчне зображення видніється над головним порталом костелу).

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Палац Примаса

Primaciálny palác

У цьому братиславському палаці, у його Дзеркальній залі, в 1805 році після битви під Аустерліцем імператори Франциск I і Наполеон підписали мирний договір, згідно якого Австріська імперія, війська якої були розбиті військами Наполеона, поступилася йому Далмацією та Тіролем. Нині палац є резиденцією мера Братислави, а частину будівлі займає експозиція міської галереї Братислави.

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Михальська вежа з брамою

Michalská brána

Це єдина міська брама Братислави, що дійшла до наших днів від Середньовіччя. Свою назву брама отримала від дерев'яної церкви Святого Михайла, яка розташовувалася поряд. У минулому міські стіни, котрі доходили до третього поверху вежі, були оточені ровом, над яким опускався підйомний міст. У брамі була також решітка і важкі дерев'яні двері, від яких сьогодні залишилися лише петлі.

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Головний майдан

Hlavnenamestie

Головний або Ринковий майдан – серце Старого міста Братислави. Майдан оформлений в стилі бароко з невеликою домішкою готики і класицизму. Тут є безліч затишних ресторанчиків, кафе і сувенірних галерей, а також тут іноді проводяться ярмарки - наприклад, на Великдень і Різдво.

Пам'ятки Словаччнини. Братислава. Собор святого Мартина

Katedrála sv. Martina

Протягом 270 років, між 1563 та 1830, ця церква була коронаційним собором королів Угорщини. У соборі святого Мартина були короновані 11 королів та 8 королівських дружин. Всі вони були з дому Габсбургів. Тільки імператор Йосип II не міг бути коронований як король Угорщини, тому отримав прізвисько «король у капелюсі». Просто протягом певного часу Братислава була столицею Угорського королівства.

Пам'ятки Словаччини. Оравський Град

Oravský hrad

Цей замок свого часу мав дуже важливе стратегічне положення. Розташовувався він на торговому шляху, і багато середньовічних панів бажали стати володарями цієї дохідної та могутньої фортеці. Нині цей замок є одним з найяскравіших словацьких замків. Завдяки розташуванню на стрімкій скелі, висота якої 112 метрів, замок іноді називають «орлиним гніздом».