Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Синій костел

Modry kostolik sv. Alzbety

Ця церква є гордістю міста Братислави, і навіть стала символом Словаччини в парку Міні-Європа в Брюсселі. Це друга святиня в місті, патронесою якої обрана угорська принцеса з роду Арпадів, котра народилася в Братиславському замку (її мозаїчне зображення видніється над головним порталом костелу).

Побудований протягом 1907 – 1913 років, як костел для угорської принцеси Альжбети, він був парафіяльним костелом при королівській католицькій гімназії. Костел має фантастичні форми з нетиповою для Заходу овальною вежою. Свою другу назву церква отримала завдяки блакитній черепичній покрівлі та блакитному кольору стін, хоча зразу після будівництва, стіни були сірими.

У внутрішньому оздобленні костелу також переважають сині кольори. Він прикрашений італійською мозаїкою, і в оформленні проглядаються східні мотиви. В декоративних елементах зашифрована легенда про святу Альжбету. В цілому архітектура поєднує в собі елементи сучасного і романтичного стилів. Сьогодні цей невеликий однонавний костел цікавий саме через його несхожість на всі інші.

Bezručova 2, Bratislava. Координати: 48.143373, 17.117116