Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Міська галерея

Galéria mesta Bratislavy

Мистецтво у Братиславі було у великій пошані! Чого тільки варта колекція графіки, перевезена у 1794 році з Братиславського граду до Відня, де вона стала основою знаменитої Альбертини! Безпосереднім поштовхом до створення Галереї міста Братислави стало передання у 1883 році скульптором Віктором Тілгнером своєї мистецької колекції в дар міському музею. Це стало певним трендом. Тож, ще кілька знатних родин пожертвували частини своїх зібрань місту.

В кінці ХІХ і початку ХХ століття музей почав купувати твори мистецтва безпосередньо у художників, пов'язаних з Братиславським мистецьким товариством, а після Другоїї світової війни колекція також значно поповнилася конфіскованими творами. Невдовзі було прийняте рішення про виділення міської галереї Братислави в окремий заклад від міського музею. 1 січня 1961 року Галерею офіційно створили! 

Постійна експозиція Галереї міста Братислави розмістилася у двох палацах – палаці Мірбаха та палаці Палффі, а частина колекції (англійські гобелени та деякі портрети) розміщена в палаці Архієпископів (нині адміністрація міста)

Палац Мірбаха є однією з найбільш добре збережених будівель з оригінальною архітектурою старого Прессбурга (німецький варіант назви Братислави до ХХ століття). Палац в стилі рококо ювелірно побудований на місці старого будинку, який вперше згаданий в 1459 році. Ще в другій половині ХVІI століття, відповідно до записів, здійснених в 1666 році, це була дерев'яна споруда. Після знесених старих будинків в 1768 - 1770 роках, на їх місці побудували чудовий палац, в якому міститься нині частина Галереї міста Братислави з експозицією центральноєвропейського барокового живопису і скульптури, а також графіки.

У східному напрямку вулиці Панської, що веде до серця Старого міста, розташовано безліч палаців з красивими фасадами в пастельних тонах. У будинку під номером 19 знаходиться палац Яна Палффі, споруджений у XIX столітті на руїнах трьох середньовічних будинків. У ньому міститься інша частина експозиції Галереї міста Братислави з виставкою готичних ікон, живопису та скульптури ХІХ – початку ХХ століть, а також колекцією словацького мистецтва ХХ століття. Цікавий факт - в палаці знаходиться шахта кельтських часів, виявлена під час реставраційних робіт у підвалі будівлі.

Палац Мірбаха. Františkánske námestie, 11, Bratislava. Координати: 48.144665, 17.107946

Палац Палффі. Panská 19, Bratislava. Координати: 48.142239, 17.107029.

Розклад роботи:

·         вівторок – неділя: 11.00 – 18.00;

·         понеділок – вихідний.

Вартість квитків:

·         дорослі - €4,00;

·         пільговий (діти, студенти, пенсіонери) - €2,00.