Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Братиславський Град

Bratislavský hrad

У цьому замку протягом 150 років розміщувалася резиденція угорських королів, яка перемістилася сюди після битви при Могачі, коли Угорщина була завойована Османською імперією, а протягом 300 років замок був коронаційним замком королів Угорщини. Довгий час тут відбувалися засідання парламенту Угорщини. А в 1811 році замок згорів, і більше 140 років перебував у руїнах.

Перші письмові згадки про замок у Братиславі датуються 907 роком. Справжнім повноцінним замком він став до XI століття, а нинішній свій вигляд отримав у результаті перебудов, що відбувалися протягом XV-XVIII століть. Після пожежі замок відновили практично з руїн лише у 60-х роках ХХ століття, а остання, дещо менша за масштабами реконструкція, відбулася на початку ХХІ століття.

Замок квадратної форми височить над містом на лівому березі Дунаю. По кутах споруда має чотири башти, дві з яких охороняють вхід до замку. Їх гармонійно доповнюють потужні бастіони. Вежі й укріплення своєю строгістю підкреслюють красу і вишуканість двору. Навіть допоміжні будівлі і стайні в Братиславському Граді стильно вписані в архітектурний ансамбль. Зі стін Граду відкривається запаморочливий вид на місто та околиці, а в ідеальну погоду можна побачити навіть Альпи в Австрії.

Паркові доріжки і сьогодні прикрашає прекрасний фундамент, котрий уцілів ще з часів Великої Моравії. У сам замок ведуть троє воріт. Сигізмундові ворота зведені в ХV столітті, Корвінові - в ХVI, але дуже добре збереглися до наших днів. Наймолодші, Віденські ворота, з'явилися в кінці ХVIII століття.

Сьогодні на території Братиславського Граду розташований Словацький національний музей.

Експозиція музею:

Виставка, присвячена історії Словаччини. Хронологічно розкриває історію країни, демонструє історичні пам'ятки та події.

Виставка «Життя - любов – віра». Експозиція народної культури Словаччини.

Замкова галерея. Виставлено художньо найбільш цінні твори образотворчого мистецтва з колекцій Національного музею Словаччини.

Експозиція, присвячена історії Братиславського Граду.

Виставка коронаційних регалій угорських королів. Демонструє корони угорських королів, коронаційні медалі та картини, що зображують коронування в Братиславі.

Лапідаріум. Виставка кам'яних архітектурних фрагментів різних художніх стилів різних змін в Братиславському замку.

Námestie Alexandra Dubčeka 4809/1, 811 01 Bratislava. Координати: 48.142331, 17.098318

Розклад роботи:

·         листопад – березень: щодня, крім понеділка, 9.00 – 17.00, останній вхід о 16.00;

·         квітень – жовтень: щодня, крім понеділка, 10.00 – 18.00, останній вхід о 17.00.

Вартість квитків:

·         всі виставкові зали, включаючи Скарбницю: дорослі - €7,00; пенсіонери, студенти, школярі - €4,00; сімейний квиток (1 дорослий і до 2 дітей) - €10,00; сімейний квиток (2 дорослих і до) 3 дітей - €17,00.

·         тільки Скарбниця: дорослі -  €2,00; пенсіонери, студенти, школярі - €1,00.

В Скарбниці заборонено фотографувати.