Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Словаччини. Братислава. Михальська вежа з брамою

Michalská brána

Це єдина міська брама Братислави, що дійшла до наших днів від Середньовіччя. Свою назву брама отримала від дерев'яної церкви Святого Михайла, яка розташовувалася поряд. У минулому міські стіни, котрі доходили до третього поверху вежі, були оточені ровом, над яким опускався підйомний міст. У брамі була також решітка і важкі дерев'яні двері, від яких сьогодні залишилися лише петлі.

Вежа була побудована в кінці XIV століття та протягом віків неодноразово перебудовувалася. Восьмикутна частина вежі, на якій розміщений годинник, була побудована в 1511-1517 роках. Тоді, у XVI столітті вона мала мідний дах з невеликим шпилем. Сучасний бароковий стиль вежа отримала під час реконструкції в 1753-1758 роках, тоді на вежу встановили шолом зі статуєю святого Михайла, роботи братиславського майстра Пітера Еллера. Після тої реконструкції висота вежі становить 51 метр. Напис на внутрішній стороні вежі свідчить про те, що тут у 1758 році засідала міська рада.

Нині у вежі знаходиться Muzeum zbraniа mestskeho opevnienia (Музей оборони та захисних фортифікації). Квиток дає право піднятися на видовий майданчик на вершині вежі, звідки відкривається панорама старого міста.

Крізь Михальську браму проходить найвужча вуличка в Братиславі. А біля вежі, в бароковому кам'яному будинку, що стоїть на місці середньовічного барбакана, розмішається історична Аптека під Червоним Раком XVIII століття. Стильне внутрішнє оформлення взято з декількох старих братиславських аптек. За кілька кроків на схід від брами підноситься стара порохова вежа з прилеглим до неї фрагментом стін.

Michalska,  811 03 Bratislava, Stare Mesto. Координати: 48.145263, 17.106703

Розклад роботи музею:

·         вівторок – пятниця: 10.00 – 17.00;

·         субота, неділя: 11.00 – 18.00;

·         понеділок – вихідний.

Вартість квитків:

·         дорослі – 4,30€;  

·         діти, студенти, пенсіонери – 2,50€;      

·         сімейний квиток – 8,60€.