Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Болгарії. Кюстенділ. Сім Рильських озер

Сидим Рилски Езер

Пишність гір Рила, чисте повітря, тепло сонця і краса унікальних Семи озер зачеплять в душі такі струни, бриніння котрих буде відчуватися ще дуже довго після від’їхду з цих місць. Величезний простір навколо озер пропонує туристам нескінченні можливості для походів або прогулянок, спорту та активного відпочинку. Пішки або на коні, на підйомнику чи велосипеді тут не можливо всидіти на місці, а нагородою за рух будуть неперевершені краєвиди і відчуття волі і нескінченності.

Одна з головних цікавинок Болгарії - група льодовикових озер, розташованих високо в Рильських горах. Кращий час, щоб відвідати озера - літні місяці. Навіть у червні озера все ще можуть бути вкриті льодом. Це найбільш відвідувані туристами озерні групи в Болгарії. Озера розташовані в Північно-Західній частині гір Рила і розташовані на висоті від 2100 до 2500 метрів.

Сім озер розташовані в мальовничій западині під не менш гарними хребтами і вершинами Сухі-Чал, Отовишською вершиною і Хараміята, озера Сълзата, Окото, Бъбрека, Близнака, Трилистника, Рибното та Долното. Деякі озера з'єднані малими річками. Після проходження води в цих потоках утворюються невеликі пороги і каскади.

Ім'я кожного з семи озер має зв'язок з конкретними зовнішніми ознаками цього озера. Озеро, яке знаходиться найвище, назване Сълзата (Сльоза) із-за прозорості води, яка дозволяє бачити дно озера. Наступне озеро Окото (Око), якемає характерну овальну форму і, при гарній погоді, темно-синій колір. Окото найглибше озеро в Болгарії - 37,5 метра. У озера Бъбрека (Нирка) найкрутіші береги з усієї групи. Мабуть, не можна придумати більш точної назви, дивлячись на форму цієї водойми площею 8,5 гектарів з скелястими берегами. Четверте озеро Близнака (Близнюки). Це найбільше озеро в районі Семи озер. Воно схоже на піщаний годинник зі звуженням посередині і в безводні роки ділиться на дві менші і схожі водойми, звідки й походить ця назва. Озеро Трилистника (Трилисник) неправильної форми і низькими берегами. Наймілкіше серед Семи озер - Рибното (Риба). Найнижче з озер – Долното (Долішнє). Воно збирає воду, яка тече з інших озер і запускає річку Джерман.

Всі ці водойми пов'язують вузькі струмочки. У деяких з озер водиться риба - гольян і балканська форель, але в цілому, через низьку температуру води різноманітність видів тут невелика. Озера наповнюються за рахунок дощів і танення снігів.

Ще однією цікавинкою цього району є високий водоспад  Скакавіца, розташований на однойменній річці в заповіднику. Приємним шляхом на захід між кленами і ялівцем, а потім лісом близько години можна дістатися до хатини Скакавіца. Там гостинні господарі запропонують чай або каву для короткої перерви під час прогулянки. Звідси мальовничою долиною в казковому заповіднику менш ніж за півгодини можна добратися до чудового водоспаду Скакавіца, який скидає воду на камені з висоти 70 метрів. В заповіднику багато охоронюваних видів рослин, також можна побачити рідкісних хижаків, таких як орли, тетерева та інші, а також диких кіз та оленів.

У цьому регіоні країни місцеве населення традиційно займається розведенням коней і влітку більшість коней знаходяться у високій частині гір Рила. Заповзятливі місцеві жителі пропонують туристам поїздки на конях навколо семи озер, та іншими описаними вище маршрутами.

Взимку Сім озер перебувають під товстим шаром льоду і снігу, але гори пропонують відвідувачам унікальний відпочинок на лижах чи сноуборді з насолодою пишністю зимових Рила.

Найближче до озер знаходиться садиба Сім Рильських озер. Координати: 42.207449, 23.322456.

До озер можна також піднятися канатною дорогою, що стартує з точки з координатими: 42.240028, 23.327097.

Найближче містечко – Сапарева Баня, звідки на таксі можна доїхати чи до озер чи до канатної дороги.

Для планування подорожі громадським транспортом скористайтеся, будь-ласка, інформацією зі сторінкиhttp://www.bgrazpisanie.com/bg/разписание. Необхідно доїхати до міста Дупниця, а там язик доведе.

 

 Софія, Болгарія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Болгарії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.