Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Будинок сім’ї Кордопулос

Кордопулова к'ща

Цей будинок був побудований у 1754 році. Спочатку будівля була побудована для виробництва і зберігання вина і належала багатій грецькій родині Кордопулос. Останній представник родини Кордопулос - Маноліс загинув під час Балканської війни. У 1912 році Маноліс дав притулок для Яні Санданські - визволителя Мельника від Османського панування. Маноліс Кордопулос був убитий турками, котрі залишали місто.

Також відома ще одна назва будинку - Цінцар. А називається він так, тому що після смерті Маноліса, будинок успадкувала якась Агнеса, яка припадала чи то сестрою, чи то прислугою Кордопулос. Вона вийшла заміж за Георгія Цінцара і, разом з ним, стала господинею дому. Оскільки сім'я Цінцар була бездітною, вони усиновили свого племінника Гаврана.

У 1974-1980 роках будинок сім’ї Кордопулос був відновлений і відреставрований. Сьогодні це приватний музей Миколи Паспалева - сина того самого Гаврана. Щорічно його відвідують 30 000 туристів. І це не випадково. Зовнішній вигляд і внутрішнє оздоблення будинку говорять самі за себе. Творці будинку володіли тонким смаком і розумом. Вони побудували будівлю, враховуючи кращі традиції виробництва і зберігання болгарського червоного вина. За деякими джерелами, будинок сім’ї Кордопулос - найбільший болгарський будинок XIX століття, що зберігся до наших днів.

Будинок чотириповерховий, два перші поверхи побудовані з каменю. Також є 150-метровий підземний тунель для зберігання вина, який був видовбаний в скелі і може вміщати до 300 тонн напою. У тунелі проведені спеціальні канали та вентиляційна система для правильного зберігання вина. Туристам дозволяється спускатися в підземелля і своїми очима побачити найбільшу бочку, яка може вміщати до 12,5 тонн вина. Там же можна продегустувати і купити знамените Мелнішко вино. Підземні коридори порівняно тісні і вузькі. Стіни тунелю обліплені монетками. Туристи загадують бажання і прикріплюють монетку до стіни - якщо монетка приклеїться, значить бажання здійсниться.

У верхніх поверхах будинку збережено старовинне оздоблення. У головній залі представлені 12 вікон з венеціанського скла, розписні стіни і різьблені шафи. Уздовж стін розташовані місця для сидіння, що нагадують довгу дерев'яну скриню. Дерев'яні підлоги покриті строкатими килимами ручної роботи. Цікава також тераса, яка служила зимовим садом для мешканців будинку.

Будинок сім’ї Кордопулос входить до сотні національних туристичних об'єктів Болгарії і серед них займає четверте місце.

Знаходиться він у північно-східній частині Мельника над церквою Святої Варвари. Координати: 41.524287, 23.396118.

 

Софія, Болгарія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Болгарії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.