Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Гора Віхрен

Връх Вихрен

В давнину вважали, що на цій горі живе бог Перун, тому і назва гірського масиву, що дійшла до наших днів – Пірін. Слов’яни також звали гору Білосніжкою, зрозуміло чому. Гора Віхрен є третьою за висотою вершиною на Балканському півострові та найвищою вершиною масиву Пірін. До 1942 року називалася Елтепе, або Пік Бурі. Висота гори складає 2914 метрів.

Відповідно до тлумачення академіка Володимира Георгієва, назва масиву Пірін походить від тракійського слова «perintos», що означає «камінь». Вічно ці академіки руйнують гарні легенди! У1962 році на території масиву був створений національний парк, площею понад 40.000 гектарів. З 1983 року парк входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На вершину гори ведуть кілька маршрутів, але, як правило, туристи починають сходження з садиб Бандериця або Віхрен, а туристи з України так просто зобов’язані стартувати з Бандериці.  До садиб можна доїхати автомобілем. Від садиби Віхрен починається так званий «класичний маршрут». Шлях досить крутий – перепад висот становить близько кілометра. Літом сходження від садиби до вершини займе близько 3-4 годин, в залежності від фізичного стану туриста. Спуск, відповідно, 2-3 години.

Біля підніжжя гори вас вразить Бакушева ялина, названа на честь її першовідкривача, лісника Коста Бакушева. Він знайшов дерево в 1897 році, вік якого становив 1200 років. Розміри дійсно вражають: висота 24 метри, діаметр 2 метри, а в обхваті майже 8 метрів. Гора Віхрен складається з мармуру, який не утримує воду, тому рослинність на схилах бідна – трава і лишайники, але багато едельвейсів.

Подбайте про хороше спорядження та спеціальне взуття, тому що в горах, навіть в найбільш сприятливому сезоні, погода може швидко і різко змінитися, крім того, на вершині, як правило, сильний вітер, тому добра вітровка не завадить. Також візьміть з собою запасну футболку, аби не спускатися потім у мокрій. Обов’язково повідомте про сходження в садибі, а батарею мобільного телефону добре зарядіть. Води з собою варто узяти не менше 2-х літрів на одного. Але зусилля варті того, тому що вашим очам відкриється Пірін просто ексклюзивної краси.

Садиба Бандериця: http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Pirin/Bunderica, координати: 41.768332, 23.426571.

Садиба Віхрен: http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Pirin/Vihren, координати: 41.756965, 23.416555.

Добратися до садиб можна з міста Банско на таксі.

Для планування подорожі до Банско громадським транспортом скористайтеся, будь-ласка, інформацією зі сторінкиhttp://www.bgrazpisanie.com/bg/разписание.