Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Болгарії. Благоєвград. Мельник. Роженський монастир

Роженски манастир

Цей монастир - найбільша православна обитель в Піринському краї. Монастир відносно добре зберігся до сьогоднішніх днів і щорічно відвідується численними туристами з різних країн. Точно невідомо, коли був побудований Роженський монастир. Велика пожежа, що спалахнула в кінці XVII століття, знищила монастирський архів. Згідно афонськими джерелами, він був побудований у 890 році. Непрямі дані вказують на існування монастиря в XIII столітті. Роженський монастир згадується в грецькому рукописі, а при розкопках були виявлені візантійські монети XIII століття.

Після пожежі XVII століття монастир значно постраждав. І був відновлений в XVIII столітті завдяки фінансовій допомозі з усієї Болгарії. Розквіт Роженського монастиря припадає на XIX століття. У цей час він був духовним центром Піринського краю. Тоді монастирю належали великі території в його околицях. Монастирська церква - Св. Різдва Богородиці дала назву довколишньому селу - Рожен.

Сьогодні Роженський монастир є діючим. Будівля монастиря нагадує середньовічну фортецю. Вхід у внутрішній двір являє собою арку з масивними дерев'яними дверима. У дворі росте виноград, посередині розташовується монастирська церква, а по периметру розташовані триярусні корпуси з галереями, келіями та монастирська трапезна. Самі яруси і підлоги дерев'яні, хоч і старі, але добре збережені. Церква Різдва Богородиці досить стара, збудована, ймовірно, в XVI столітті. Невелика церковна каплиця має власний різьблений іконостас, який є художньою цінністю монастиря.

Неподалік від монастиря знаходиться могила національного героя Болгарії Яні Санданські. Загін Санданскі мужньо боровся з турецькими окупантами під час Балканської війни і зіграв важливу роль у звільненні Болгарії. На надгробній мармуровій дошці написані його слова: "Жити, значить боротися. Рабу - за свободу, а вільному - за досконалість".

Координати: 41.534128, 23.433744

Для планування подорожі громадським транспортом скористайтеся, будь-ласка, інформацією зі сторінки: http://www.bgrazpisanie.com/bg/разписание. Доїдете до Мельника, а далі ногами.

 

 

 

Софія, Болгарія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Болгарії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.