Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Спліт. Кафедральний собор св. Домнія

Cathedral of St. Domnius

До того, як стати собором ця будівля була мавзолеєм імператора Діоклетіана. Собор тут організувався у VII столітті, коли було винесено скинію з останками Діоклетіана, а на її місце помістили мощі святого Домнія чи Дує. Тож мавзолей був освячений і перетворений архієпископом Спліта в християнську церкву.

Пам'ятки Хорватії. Спліт. Палац Діоклетіана

 

Це друге за величиною місто Хорватії виникло на місці побудованого в 295 році розкішного палацу римського імператора Діоклетіана, оточеного в ті часи потужними стінами, за якими в VIII столітті сховалися жителі сусідніх міст, розорюваних аварськими і слов'янськими племенами. Не палац був побудований в Спліті, а сам Спліт виріс навколо палацу римського імператора Діоклетіана.

Пам'ятки Хорватії. Ліка. Природний парк Плитвицькі озера

Plitvičkajezera

Тисячоліттями вода точила ці скелясті береги і створювала неповторні пейзажі. Плитвицькі озера - це оаза незайманої природи серед гір, вкритих густими лісами. Тут знаходяться 16 прекрасних озер з прозорою смарагдовою водою, які між собою пов'язані пінними каскадами і гучними водоспадами, включаючи найбільший водоспад Хорватії!

Пам'ятки Хорватії. Шибеник. Собор Св. Якова

Katedrala Svetog Jakova

Завдяки своїй винятковості собор був включений до Списку пам'ятників світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Цей храм навіть називають «поезією в камені». Це один з семи хорватських соборів, що носять почесний статус «малої базиліки». Місто стало свідком того, як змінювали один одного різні напрямки в архітектурі. Собор поєднує в собі ранній готичний стиль, ренесанс і відродження. Три знаменитих архітектора - Боніно, Юрай Далматинець і Нікола Флорентієць кожен по-своєму доповнили вигляд собору.

Пам'ятки Хорватії. Далмація. Місто Трогир

Dalmacija.Trogir

Старе місто Трогира з безліччю веж і дзвіниць є сьогодні одним з найкрасивіших міст Хорватського узбережжя, територія якого включена в список світової спадщини ЮНЕСКО, оскільки це одне з найкраще збережених середньовічних міст в Європі.

Історичне старе місто розташоване на невеликому острівці, відокремленому вузькою протокою від материка і більш широкою протокою від великого острова Чіово.