Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Пула. Церква Св. Марії Формози

CrkvaSvMarijeFormoze

Ця невелика візантійська церква, споруджена за планом грецького хреста, колись була однією з капел величезної базиліки Святої Марії Формози побудованої в другій половині VIст. завдяки архієпископу Равенни Максиміану, що походить з Істрії. Базиліка була на дві бічні каплиці, одна з яких – південна, збереглася до наших днів, в той час як північна, в основному включена в сусідній будинок. Базиліка Святої Марії Формози становила в довжину 32 метри, а в ширину 19 метрів. Є думка, що до базиліки тут стояв ще більш древній храм. Із записів і свідчень, що дійшли до наших днів, стає ясно, що базиліка мала дуже яскравий вигляд. Над її прикрасою працювали безліч майстрів, у тому числі умільці з Константинополя.

Пам'ятки Хорватії. Пула. Тріумфальна арка Сергіїв

 

Trijumfalnog luka Sergija

Арка була споруджена в I ст. до н.е. за наказом Сальвія Постумія Сергія на честь трьох братів роду Сергіїв, які займали значні посади в Римській імперії. Це невелика арка з жолобчастими колонами, крилатою статуєю Перемоги та коринфськими капітелями. Її фриз прикрашає барельєф із зображенням на ньому колісниці з кіньми.

Пам'ятки Хорватії. Пула. Собор Успіння Пресвятої Діви Марії

KatedralaUznesenjaBlaženeDjeviceMarije

Собор Успіння Пресвятої Діви Марії вважається однією з перших християнських церков. Він був зведений в IV - V столітті і пережив кілька реконструкцій, що проводилися протягом століть. Спочатку на цьому місці знаходився храм, побудований в епоху римського правління. Він був присвячений Консерватору Юпітеру і включав також римські терми, або лазні. У V-му столітті Собор був перетворений з однонефного в тринефний. Такий архітектурний тип був найбільш популярним в Адріатиці того часу. Тим не менш, деякі капітелі, частини стін і вікна мають первинний вигляд.

Пам'ятки Хорватії. Пула. Православна церква Святого Миколая

Pravoslavna crkva Svetog Nikole

Православна церква Св. Миколая розташовується на півночі гори Каштелот, була побудована в другій половині VI століття і була присвячена Богородиці. Церква зводилася в типовому архітектурному стилі: кам'яна будівля зовні нагадує класичну візантійську базиліку з вікнами, розташованими на нижньому рівні з типовою опуклою маківкою візантійського типу.

Пам'ятки Хорватії. Пула. Монастир і церква Святого Антонія Падуанського

Samostan i crkva svetog Antuna Padovanskog

Монастир і церква Святого Антонія є найважливішими пам'ятками Пули. Монастир розташовується на південь від амфітеатру в самому центрі міста. Церква має монументальний і старовинний вигляд, хоча була зведена в XX столітті. Восени 1931 року в газетах Пули повідомили, що відкриття церкви, котра будувалася протягом двох років, нарешті відбудеться.

Пам'ятки Хорватії. Пула. Акваріум

Aquarium Pula

Акваріум Пули знаходиться в австро-угорській фортеці Верудела, вік якої 122 роки, розташованої в туркомплексі Верудела, на березі моря. Збережені будівля фортеці на два поверхи, тунель і рів біля фортів. На 1200м2, в 40 басейнах з морською водою, розміщені представники адріатичної флори і фауни, взяті під охорону, а також отруйні морські тварини, центр з лікування морських черепах, лабораторія хімії та біології.