Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Карстова печера Баредіне

          Jama-grotta Baredine

Баредіне - карстова печера недалеко від селища Nova Vas, біля Пореча. Баредіне особливо популярна через численні сталактити і сталагміти незвичайних форм у п'яти залах печери, багато з яких мають свою назву та історію. У Хорватії більше 10 000 печер, багато відкриті для відвідування, проте печера Баредіне - одна з найкрасивіших в Хорватії, вона була вперше відкрита для відвідування в 1995 році.

Містична гра природи, яка формувалася тисячоліттями, далеко від денного світла і людського ока – це є підземний світ Баредіне. Ця печера є виставковою залою сталагмітів і сталактитів, підземних скульптур, створених працею води на протязі століть. Чудові сталактитові форми, з яких особливо виділяються десятиметрова завіса, дуже реалістична статуя Богородиці, фігура пастушки Мілки, Пізанська вежа та «сніговичок», котрий став оберегом цієї печери. В одному із залів міститься ущелина шириною 4 і глибиною 66 метрів, що спускається до підземних озер. Всього для огляду відкриті п'ять залів, п'ять галерей абстрактних і реалістичних скульптур, 40 хвилин приємної прогулянки стежкою довжиною в 300 метрів.

Печера була відома і відвідувана з незапам'ятних часів.   Перші документовані дослідження проводилися спелеологами з Трієсту на початку ХХ століття. Дослідники заглибилися в печеру на 80 метрів. В 1973 році члени спелеологічного клубу Пореча «Протеус» виявили в нижній частині печери прохід, який веде до підземних озер. Саме з їх ініціативи, в 1986 році, Печера Баредіне завдяки своїй вишуканій красі проголошена пам'яткою природи.

Перші конкретні зусилля з туристичної адаптації печери почалися на початку 90-х років ХХ століття. У травні 1995 року печера була відкрита для туристичних відвідувань. У наступні роки відбулося поліпшення інфраструктури як в самій печері так і навколо печери. Від часу перших досліджень в 1973 році до сьогоднішнього дня не було додаткових пошуків нових, незвіданих приміщень печери.

 У печері Баредіне мешкає рідкісний вид саламандр – «протей європейський», або «людська рибка», вони живуть до 100 років і зустрічаються тільки в печерах Істрії.

 Перед входом до печери знаходиться музейна вітрина із зразками глиняних виробів доісторичних людей, котрі були знайдені в печері.

Тут Харальд Райнль знімав фільм «Скарби Срібного озера». Поруч з печерою працює Музей тракторів.

Температура в печері не піднімається вище +14 С°.

Nova Vas, 52446, Poreč, Istra, Hrvatska. Координати: 45.270504,13.661638

Розклад роботи:

·         квітень, жовтень – 10.00-16.00;

·         травень, червень, вересень – 10.00-17.00;

·         липень, серпень – 09ю30-18.00.

У літній сезон екскурсії в печеру проводяться кожні 30 хвилин.

Екскурсія проводиться хорватською, італійською, німецькою, англійською та російською мовами.

Ціни квитків:

·         дорослий - 60 кун (≈8,20€);

·         пенсіонери від 65 років - 55 кун (≈ 7,50€);

·         діти (6-12 років) - 35 кун (≈4,80€);

·         студенти – 45 кун (≈6,10)

 

Істрія, Хорватія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Хорватії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.