Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Пула. Монастир і церква Святого Антонія Падуанського

Samostan i crkva svetog Antuna Padovanskog

Монастир і церква Святого Антонія є найважливішими пам'ятками Пули. Монастир розташовується на південь від амфітеатру в самому центрі міста. Церква має монументальний і старовинний вигляд, хоча була зведена в XX столітті. Восени 1931 року в газетах Пули повідомили, що відкриття церкви, котра будувалася протягом двох років, нарешті відбудеться.

Нова церква була справжнім шедевром, її відкриття припало на 700-річчя з дня смерті святого Антонія Падуанського. Найперший камінь у фундамент церкви був покладений саме в день святкування, а освячення церкви відбулося на свято Всіх Святих в листопаді 1931 року.

Будівництвом храму і монастиря займався відомий архітектор Гвідо Латуні, допомагав йому Себастьяно Бьянчіні - чудовий майстер-муляр разом з працівниками своєї майстерні. Церква вже приймала прихожан, проводилися служби, коли дзвіницю висотою в 45 метрів все ще продовжували зводити. Вона не планувалася такою високою, але францисканські ченці наполягли. За їхнім задумом дзвіницю повинно бути видно з усіх районів міста. Переважаючий стиль церкви - романський, вона зведена з каменю, який добувався в околицях Пули.

На церемонію освячення прийшли понад 20 тисяч місцевих жителів. Будівництво монастиря було завершено тільки в 1934 році. Проте, над благоустроєм церкви продовжували працювати і остаточно роботи були завершені тільки в 1943 році.

У 1961 році був куплений орган, а поверхня апсиди прикрашена чудовою мозаїкою. У 1995 році на південь від церкви побудували новий монастир, старий же був повністю відреставрований.

 До 2003 року були повністю замінені лави, встановлені вікна, вітражі та вітраж - троянда на центральному фасаді церкви.

Цікаво, що всі удосконалення церкви проводяться за рахунок добровільних пожертвувань городян. Монастир і церква Св. Антонія - найбільший прихід в Істрії. Він нараховує близько 12 000 прихожан. Дзвіниця цієї церкви є найвищою будівлею в Пулі.

Scalierovaulica 22A, Pula, Hrvatska. Координати: 44.872281, 13.850184.

 

Істрія, Хорватія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Хорватії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.