Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Пула. Монастир і церква Св. Франциска

Samostan i crkva sv. Franje u Puli

На схилі пагорба між Форумом і верхньою кільцевою вулицею розташовується чудовий готичний комплекс, який складається з церкви і монастиря та присвячений св. Франциску Асишському, побудований в XIV ст, на місці раніше існуючого храму. Його будівництво було задумано в 1210 році, коли Франциск за згодою папи Інокентія III заснував орден францисканців.

 Зведення такого величного комплексу було завершено в кінці 70-х років ХІІІ століття. Будівлю церкви зводив кращий майстер того часу Джеймс Пулянін, і виконана вона була за всіма релігійними правилами.

Орден францисканців згадується в Пулі ще в XIII столітті. Монастирська церква має суворий і аскетичний вигляд, характерний для францисканських священиків. Тонка обробка кам'яних блоків, з яких побудовані стіни, доводить, що церква була споруджена неперевершеними майстрами своєї справи. Крім того вражає дивний портал з готичним вікном-розеткою.

Весь ансамбль включає прямокутну церкву з квадратним вівтарем, ризницю з хорами, вежі, монастир з житловими приміщеннями для ченців і трапезної. Всередині церкви є один неф з трьома апсидами. На головному вівтарі, виконаному з дерева - чудовий позолочений іконостас емільської школи, розписаний в XV ст. У монастирських келіях представлені різні експонати Римської імперії.

У церкві Франциска зберігаються мощі блаженного Отто, який, за свідченнями деяких джерел, прийшов у місто під час зведення монастиря. За життя він зціляв хворих і стражденних, завдяки чому отримав репутацію святого. Про це і сьогодні можна побачити записи в багатьох книгах і мартирологах ордена францисканців. Досі багато жителів Пули шанують Пресвятого Отто.

Castropolaulica 26, Pula, Hrvatska. Координати: 44.869888, 13.844149.

 

Істрія, Хорватія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Хорватії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.