Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Пула. Тріумфальна арка Сергіїв

 

Trijumfalnog luka Sergija

Арка була споруджена в I ст. до н.е. за наказом Сальвія Постумія Сергія на честь трьох братів роду Сергіїв, які займали значні посади в Римській імперії. Це невелика арка з жолобчастими колонами, крилатою статуєю Перемоги та коринфськими капітелями. Її фриз прикрашає барельєф із зображенням на ньому колісниці з кіньми.

Арка примикала до міських воріт Porta Aurea (Золоті Ворота), котрі так звалися, ймовірно, через багаті прикраси або через позолоту на них.

Арка була споруджена в коринфському стилі, з видимим грецьким і орієнтальним впливом в техніці і мотивах прикрас. Оскільки східна сторона арки була прихована, вона повністю не була оброблена каменотесами, в той час як її західна сторона, чудово відкрита для огляду, будучи фасадом до міста, покрита багатими прикрасами. На сьогоднішній день на малій площі, де розташована арка, проводяться різні культурні заходи: театральні, музичні, а поруч, на вулиці, знаходяться всілякі магазини .

Sergijevacaulica 63, Pula, Hrvatska. Координати: 44.868318, 13.846545.

 

Істрія, Хорватія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Хорватії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.