Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Пула. Будівля Ратуші

Gradska uprava

У часи, коли Пула була вільною міською громадою, на Форумі була побудована Ратуша - центр міського самоврядування. Під час Венеціанського володіння, Ратуша стала місцем правління князів і намісників, а потім стала міською мерією. До наших днів у будівлі збереглося крісло мера. Будівництво ратуші, за період декількох століть (з X пoXVI ст.) призвело до появи будівлі, яка увібрала в себе неймовірне розмаїття архітектурних стилів, від романського до ренесансу.

Напис, який вирізаний на фасаді, відреставрованому в XVI столітті, дата заснування Ратуші: 1296. Швидше за все, саме в той рік її капітально перебудовували, оскільки достеменно відомо, що на цьому місці і раніше розташовувався центр адміністративного управління містом.

Більш давні факти про будівництво Ратуші найкраще видно на її східній стіні, на якій переплітаються різні стилі романського і готичного періодів. Скульптури Теламона і Сирени на кутах, які приховують ренесансні колони з бароковими отворами вікон, це останні архітектурні зміни зовнішнього вигляду Ратуші, яка століттями перебувала в запустінні, що призвело до часткового обвалення стін і тільки недавно була проведена капітальна реставрація цього об'єкта.

На сьогодні Ратуша Пули - це відоме туристичне місце, яке знаходиться на головній площі міста.

Forum b.b., 52100, Pula, Hrvatska, Координати: 44.870124, 13.842264.

 

Істрія, Хорватія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Хорватії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.