Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Хорватії. Пула. Акваріум

Aquarium Pula

Акваріум Пули знаходиться в австро-угорській фортеці Верудела, вік якої 122 роки, розташованої в туркомплексі Верудела, на березі моря. Збережені будівля фортеці на два поверхи, тунель і рів біля фортів. На 1200м2, в 40 басейнах з морською водою, розміщені представники адріатичної флори і фауни, взяті під охорону, а також отруйні морські тварини, центр з лікування морських черепах, лабораторія хімії та біології.

Історія проекту почалася в 2002 році, коли група вчених океанологів вирішила заснувати власний морський науково-просвітницький центр. Для розміщення експозиції морських тварин, навчальних практикумів і лабораторій було вибрано унікальну історичну будівлю - австро-угорську військову фортецю Верудела. Вчені провели реставрацію будівлі, закупили акваріуми та інше обладнання, зібрали велику колекцію живих мешканців моря і безліч цікавих біологічних експонатів.

Відкриття в рамках проекту Центру з порятунку морських черепах стало справжньою подією для хорватських любителів живої природи. На відміну від безлічі чисто комерційних проектів, акваріум виконує і найважливішу функцію збереження на Адріатичному морі цих чудових тварин.

Експозиції акваріума розташовуються на двох поверхах форту Верудела. Тут зібрана унікальна колекція риб та інших морських тварин, що мешкають в Адріатичному морі. Тут відтворені характерні ландшафти дна, врахувані особливості проживання кожного з представлених  живих організмів.

Велика ємність акваріумів, їх глибина, зручність огляду дозволяють відвідувачам відчути себе гостями підводного царства, що гуляють серед риб, крабів, восьминогів, морських зірок, лангустів, омарів, актиній, губок, коралів та інших морських тварин.

Деякі з акваріумів, зокрема той, де представлені акули і скати, виконані у вигляді великих ванн, що дозволяє спостерігати і фотографувати їх мешканців без перешкоджання товстих акваріумних стекол.

Крім фауни Адріатичного моря окремі зали присвячені екзотичним рибам тропічних морів і прісних водойм. У колекції яскраві, як птахи, коралові рибки, зловісні мурени, дивовижні африканські соми, зубасті південноамериканські піраньї і ще багато цікавого.

Крім акваріумів, в будівлі форту є невеликий тераріум з екзотичними ящірками, в який можна спуститися довгим і вузьким коридором, прорубаним в скельній породі австрійськими військовими в правому крилі форту Верудела . Стіни коридору обвішані плакатами, котрі наочно ілюструють еволюцію життя на Землі, кожен з яких присвячений окремій доісторичній епосі. Найбільший захват викликають у дітей динозаври, зображені на тлі пишної рослинності Юрського періоду.

Аналогічний підземний коридор в лівому крилі форту виведе до фортечного рову, де на відкритому повітрі в спеціальному ставку живуть черепашки, а також прісноводні риби, акваріуми з якими встановлені тут же.

На другому поверсі форту знаходиться просторий зал зі стільцями, де в режимі non - stop транслюється освітній фільм, присвячений захисту природи на Адріатиці.

В хорватських водах Адріатичного моря все ще живуть морські черепахи, красиві і стародавні тварини. Але в останні роки різко посилився вплив антропогенного чинника на їх популяцію, яка опинилася під дуже серйозною загрозою. Черепахи на Адріатиці стали виключно рідкісними. У центр доставляють тварин, які заплуталися в рибальських сітях, постраждали від гвинтів моторних човнів або захворіли. Тут їх виходжують у спеціальних резервуарах з морською водою, що іноді триває кілька років, після чого випускають назад у море, щоб вони могли повернутися в природне середовище проживання і продовжити життя свого дивного роду.

Verudela bb, Verudela, 52105, Pula, Hrvatska. Координати: 44.835909, 13.832538.

Розклад роботи.

Квітень, травень і вересень: 10.00-18.00.

Червень - серпень: 09.00-22.00.

Жовтень - березень: 10.00-16.00.

Ціни квитків.

Діти до 3 років - вхід вільний; від 3 до 7 років - 30,00 кун (€4,00);

Діти від 7 до 18 років, студенти та пенсіонери - 50,00 кун (€6,00);

Дорослі - 60,00 кун (€7,50).

 

Істрія, Хорватія, цікаві місця, пам’ятки, що подивитися, де побувати, що відвідати в Хорватії, поїздки, подорожі, тури Європою, самостійні поїздки в Європу автомобілем, на автомобілі.