Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Моравія-Сілезія. Ледніцько – Валтицький замково-парковий комплекс

Lednice-Valtice

Величні замки оточені величезними садами. Доглянуті квітники покриті квітковим килимом. Хвилеподібні золоті поля, що переходять у зеленуваті ліси. Романтичний пейзаж прикрашений ставками, мерехтлива поверхня яких усіяна водяними ліліями. А по цій ідилічній красі, то тут то там, розкидані архітектурні родзинки, котрі надають певної осмисленості творінню князів Ліхтенштейнів.

Моравія-Сілезія. Острава. Металургійний район Нижнє Вітковіце

Dolní oblast Vítkovice

Опинившись у місті сталі, перед очима відкривається фантастичне видовище, яке не поступається футуристичним виглядом містам в голлівудських блокбастерах. Вид лабіринту залізних веж, труб і патрубків химерних форм залишить в душі неймовірне враження. Це єдине місце в Європі, де весь процес виробництва сталі відбувався в одному ареалі, який зберігся до наших днів.

Моравія-Сілезія. Острава. Шахтарський музей Ландек-парк

Вугілля у цій місцині добували уже 23000 років тому. Люди спочатку копали пласти, котрі знаходилися біля поверхні. Потім копали глибше і глибше, аж поки не викопали здоровенну копальню. У 80-х роках ХХ століття копальню закрили, а на її місці у 1993 році відкрився наймасштабніший сучасний музей гірничої справи у Чехії, котрий пропонує захоплюючу та в міру екстремальну екскурсію по одному з найстародавніших місць діяльності людини з часів кам'яного віку.

Моравія. Зноймо. Музей ретро-автомобілів

Muzeum motorismu

На площі майже 1500 м² розмістилися 40 старовинних автомобілів, десятки мотоциклів, велосипедів та стаціонарних двигунів. Крім того, в музеї експонуються трактори, парові машини, двигуни для млинів, АЗС, баггі, педальні автомобілі, дитячі іграшки і сотні експонатів, пов'язаних з автомобільною тематикою до 1950-х років виробництва.

Моравія. Моравский карст

         Moravský kras

Це найвідоміша заповідна зона карстових печер Чехії, площею 92 км², розташована в 30 км північніше Брно. Мандрівників приваблює сюди можливість побачити надзвичайно гарні печери і ущелини з прірвами, підземні річки і водоспади, скелі і ліси. На території карсту відкрито понад 1100 печер, але для відвідування доступні лише п’ять з них:

Моравія. Зноймовські підземелля

Znojemské podzemí

Система підземних лабіринтів у Зноймо, котра була споруджена в ХІV столітті, є одним з найбільших катакомбних комплексів у Західній Європі. Вентиляційні шахти, димарі і колодязі складної системи підземних тунелів, загальною довжиною близько 27 кілометрів та до 4-х поверхів у глибину,  досі захоплюють відвідувачів.