Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чехії. Чеський Крумлов. Графітова копальня

Grafitový důl

Графітова копальня – це одна з визначних пам'яток Чеського Крумлова, в якій видобуток графіту ведеться з 1767 року, коли графіт, видобутий в цій копальні, був перетворений у концентрат і використаний для виробництва мастильних матеріалів та емульсій, а також графітових олівців на хімічних заводах у місті Тин-над-Влтавою.

Пам'ятки Чехії. Чеський Крумлов. Ресторан-музей Крумловський млин

Krumlovský mlýn

Крумловський млин – одна з найцікавіших цікавинок Чеського Крумлова, котра розмістилася в приміщеннях старовинного млина, які були переобладнані під ресторан і музей. На першому поверсі будівлі розташований ресторан чеської кухні, а на другому поверсі знаходиться Музей мотоциклів, в якому виставлені 20 мотоциклів різних чеських та іноземних брендів, в тому числі Ява, CZ, BMW і HarleyDavidson.

Пам'ятки Чехії. Чеський Крумлов. Монастир міноритів

Minoritský klášter

Монастир міноритів, у наш час відомий як монастир Лицарів Червоного Хреста, розташований недалеко від Крумловського замку приваблює туристів своєю неоднозначною історією,а також колекцією цікавих експонатів. Колись це був жіночий францисканський монастир, в якому громада Beguine організовувала догляд за хворими і забезпечувала виховання дітей.

Пам'ятки Чехії. Чеський Крумлов. Костел святого Віта

Kostel sv. Víta

Дві основні домінанти визначають горизонт міста Чеський Крумлов. Вежа замку символізує світську владу, а вежа церкви святого Віта уособлює могутність духовної влади, яка з часів середньовіччя доповнювала мирське начальство. Церкву розділяє з замком мис, утворений річкою Влтава, таким чином, створюючи вражаючу архітектурну композицію, яка характеризує Чеський Крумлов.

Пам'ятки Чехії. Чеський Крумлов. Крумловський замок

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Володарі цього замку свого часу мали право карбувати власну монету. Таких панів у Чеському королівстві було крім, власне, короля лише троє. Первісна готична фортеця у Крумлові була заснована десь близько 1250 року аристократичним родом, названим на ім'я міста «пани з Крумлова», однієї з гілок могутнього роду Вітковичів, герб яких вінчала троянда з п'ятьма пелюстками.

Чеський Крумлов

 

Назва Чеський Крумлов походить від латинського виразу castrum Crumnau або старонімецького Crumbenowe, яке характеризує конфігурацію рельєфу - krumben ouwe або місце на кривому лузі (поле). Ця назва прижилася до місцевості завдяки тому, що річка Влтава тут робить кілька крутих віражів, утворюючи, по суті, щось типу кількох півостровів, на яких і розташоване місто.