Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чехії. Замок Карлштейн

Hrad Karlštejn

Готичний замок, заснований в 1348 році, займає серед чеських замків виняткове становище. Він був побудований чеським королем та імператором Священної Римської імперії Карлом IV, як місце для зберігання королівських скарбів, головним чином для колекції святих реліквій та імперських коронаційних регалій. Нині це найбільш відвідуваний туристами замок у Чехії.

З 1355 року Карл IV уже перебував у замку і керував будівництвом та прикрасою інтер'єрів, особливо в каплицях замку. Будівництво було завершено в 1365 році, коли була освячена каплиця Святого Хреста в Великій Вежі.

На початку гуситських воєн з міркувань безпеки в Карлштейн були перевезені чеські коронаційні регалії, які, за винятком невеликих перерв, залишалися тут протягом майже 200 років. Замок був перебудований в 1480 році в пізньому готичному стилі, а потім в останній чверті ХVI століття в стилі ренесанс. Нинішній свій вигляд замок отримав після останньої реконструкції в кінці ХІХ століття за проектом архітектора Йозефа Моцкера в дусі пуризму.

Вражаючим є збережений принцип ступеневого розташування будівель, що входять в архітектурний ансамбль замку. У нижньому ярусі замку розташовується Нижній замок з великим внутрішнім двором, Колодязна вежа, бургграфство і ворота. Комплекс Верхнього замку утворюють п'ятиповерховий Імператорський палац та Маріанська вежа з костелом Діви Марії. А на вершині кручі стоїть монументальна 60- метрова Велика башта і система укріплень.

В колекції замку присутні абсолютно унікальні та оригінальні настінні розписи ХІV століття, колекція картин із 129 творів майстра Теодоріка (найбільша в світі) в каплиці Святого Хреста, найбільша портретна галерея чеських правителів, точні копії корони чеських королів - корона Святого Вацлава, і корони Священної Римської імперії, унікальний колодязь замку.

Відвідування замку можливе тільки у складі організованої екскурсії з гідом. В замку розроблені три маршрути екскурсій.

Перший маршрут:

Приватні помешкання Карла IV та історичні інтер'єри Імператорського палацу і Маріанської вежі. Цей маршрут включає історичні інтер'єри двох поверхів Імператорського палацу і нижніх поверхів Маріанської вежі з цінною обстановкою ХІV – ХІХ століть (Дворянський зал, Лицарський зал з каплицею cвятого Миколая, Маріанський двір, інтер'єри деканства в стилі ренесанс - приміщення каноніків Карлштейнського капітулу, спальня Карла IV з каплицею cвятого Вацлава, Зал для аудієнцій, Головний Королівський зал із зображенням предків і Трапезна, скарбниця замку, колишня в'язниця на першому поверсі Маріанської вежі. Також експонатами першої екскурсії є точні копії корони чеських королів - корона cвятого Вацлава, і корони Священної Римської імперії).

Час екскурсії першим маршрутом займає 55 хвилин, максимально 55 чоловік в групі.

Другий маршрут:

Найцінніші інтер'єри замку, включаючи Каплицю святого Хреста (невелика художня галерея замку з колекцією графіки, костел Діви Марії, каплиця Cвятой Катерини, колишня ризниця, підвісний міст вежі, Лапідаріум замку, Велика галерея, майстерня архітектора Йозефа Моцкера, баштові сходи з настінними розписами ХІV століття, Каплиця cвятого Хреста)

Екскурсія другим маршрутом відбувається в період травень – жовтень.

Тривалість екскурсії 100 хвилин (екскурсія проводиться два рази на годину в групі по максимально 16 осіб і ми рекомендуємо забронювати заздалегідь вхідні квитки для всіх відвідувачів, включаючи дітей до 6 років).

Третій маршрут:

Вид з Великої вежі (включає в себе Велику вежу без Каплиці cвятого Хреста, колишнє приміщення вартових, колишній склад зброї та ексклюзивний вид з найвищої точки замку Карлштейн на його околиці).

Екскурсія третім маршрутом відбувається в період травень – вересень.

Тривалість екскурсії 40 хвилин (максимально 20 осіб в групі, без обов'язкового бронювання).

Розклад роботи:

·         березень, жовтень: щоденно, крім понеділка, 9.30 – 16.00;

·         квітень: щоденно, крім понеділка, 9.30 – 17.00;

·         травень, червень, вересень: щоденно, крім понеділка, 9.30 – 17.30;

·         липень, серпень: щоденно, 9.30 – 18.30;

·         листопад – лютий: відчинено під час вихідних та святкових днів, крім 21 – 25.12, 10.00 – 15.00.

Вартість квитків на перший маршрут:

·         дорослі – 270 крон (€10,00);

·         діти від 6 років, студенти, пенсіонери – 180 крон (€7,00);

·         сімейний квиток – 860 крон (€32,00);

·         фотографування – 150 крон (€6,00);

·         аудіогід – 100 крон (€3,50).

Вартість квитків на другий маршрут:

·         дорослі – 330 крон (€13,00);

·         діти від 6 років, студенти, пенсіонери – 230 крон (€8,50);

Вартість квитків на третій маршрут:

·         дорослі – 150 крон (€6,00);

·         діти від 6 років, студенти, пенсіонери – 100 крон (€3,50);

Karlštejn. Координати: 49.941334, 14.190685.