Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Прага

 

Місто ста веж. Пам’ятки та цікаві місця Праги просто незліченні Назва міста походить від чеського слова práh, що означає поріг. За легендою його засновником був князь Крок, донька якого провидиця Любуша вказала місце для будівництва граду та пророкувала йому велику славу. У X-XII століттях Прага була столицею Чеського князівства, потім - Чеського Королівства, а до ХХІ століття статус міста не раз мінявся, аж поки воно не стало столицею Чеської республіки.

Прага. Єврейський квартал

Židovske mesto

Перші єврейські поселення в Старому Місті виникли у XII столітті, а до XVI століття сформувалося єврейське гетто - утворення з власними органами управління, політичною, релігійною та побутовою відособленістю від іншої частини поселення. До середини ХІХ століття ні єврейське ні чеське начальство вже не могло втримати народ у гетто і змушене було дозволити євреям отримати цивільні і політичні права, а в 1850 році Єврейське Місто стало одним з кварталів Праги, назване Йозефів на честь австрійського імператора Йосипа II.

Прага. Храм Діви Марії Переможниці

Kostel Panny Marie Vítězné

Цей храм є першою будівлею в стилі бароко в Празі. Цей храм один з небагатьох, котрі неправильно розташовані стосовно сторін світу, та в якому головний вівтар розміщений не на сході. Але головною особливістю храму Діви Марії Переможниці  в Празі є те, що люди в храм приходять помолитися  Ісусу Хресту, котрий представлений в образі дитини, а не розіпятим на таврі.

Прага. Костел Святого Мікулаша на Малостранській площі

Kostel sv. Mikuláše

Це грандіозна 80-метрова споруда з величезним куполом, діаметр якого становить двадцять метрів,  прикрашена безліччю скульптур, картинами відомих майстрів того часу, фресками та ліпниною, витонченими колонами і просторими галереями, а інтер'єр храму з самого початку вражав городян і гостей міста багатством і пишністю.

Прага. Малостранська площа

Malostranské náměstí

Саме в цьому місці в VIII-IX століттях почали з'являтися перші поселення празької Малої Страни. В далекому минулому ця площа була торговою, крім цього тут були розташовані ганебний стовп і шибениця. І користь і розвага! Малостранська площа ділилася на дві частини: верхню і нижню. Раніше цей майдан іменували «Італійським плацом», сучасна ж назва Malostranské náměstí з'явилася тільки в 1869 році.

Прага. Вишеград. Базиліка святих Петра і Павла

Bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Будівництво цієї базиліки було, як це часто буває, спричинене інтригами церковних та світських володарів, а саме суперництво двох братів – короля та єпископа. Суперництво зайшло так далеко, що король побудував собі нову резиденцію та збудував у цій резиденції незалежну від брата церкву. А Папа Римський підтримував і одного і другого, бо від обох отримував файні відкати.