Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чехії. Замок Мельник

Zámek Mělník

Свого часу цей замок мав славу «замку королев» завдяки тому, що близько 23 чеських королев доживали в ньому свій вік після смерті чоловіка-монарха. А іноді королі відправляли сюди своїх дружин раніше, аби ті не заважали величностям розважатися з молодими фаворитками. Проте, королеви теж не нудьгували у замку, а розважалися не гірше за своїх залишених благовірних.

Розкішні бали і прийоми, розваги і посиденьки з плітками, полювання і скачки - ось у цьому і полягало основне проведення часу королев в замку. І потихеньку створювали прекрасний інтер’єр та збирали різні багатства, які протягом століть вилилися в унікальні колекції живопису, мисливських трофеїв, меблів, скла.

Замок Мельник стоїть на злитті двох річок Влтави і Лаби. З'єднуючись разом, вони утворюють добре відому всім німецьку річку Ельбу. Зі стін замку відкривається прекрасний вид на це природне дійство. Також із замку видно легендарну гору Ржип, на якій праотець Чех поселив плем’я чехів після багатьох скитань.

Перший кам’яний замок на місці дерев’ного був побудований наприкінці Х століття. В середині ХІІІ століття замок перебудували уже в готичному стилі, а в XVI-XVII століттях знов перебудували в стилі ренесанс. Саме таким ми його можемо бачити нині.

Король Карл ІV у ХІV столітті надав Мельнику статус королівського міста, та, за легендою, почав культивувати тут виноградну лозу, котру привіз з Бургундії. З того часу, завдяки Мельницьким винам, зародилося чеське виноробство. Нині найвідоміші вина Мельника - червоні «Lyudmila» і «Chateau Melnik», котрі можна продегустувати і купити прямо в замку.

Починаючи з середини XVIII століття, замок Мельник належить дворянському роду Лобковиць, які володіють ним досі. Рід Лобковиць – один з найстаріших з нині існуючих дворянських родів Чехії. Зараз у замку живуть граф Лобковиць та його дружина, котрі активно підтримують старі дворянські традиції. Господарством замку завідує графиня (час від часу купує нові картини, меблі або які-небудь декоративні дрібнички), можливо, саме тому Мельник зберіг свій особливий «дамський» характер.

Для відвідувань відкрита тільки половина замку, оскільки в іншій знаходяться помешкання власників. Сам граф Лобковиць проводить екскурсії замком, розповідаючи відвідувачам дивовижні історії про замок і його власників, про зібрані скарби і винні колекції. Відвідування Мельника складно порівнювати з відвідуванням інших подібних пам'яток, палаців чи музеїв. Тут кожна деталь живе і дихає, весь замок просякнутий теплом і затишком шляхетної дворянської сім'ї.

Крім замку, у місті Мельник є ще кілька цікавих місць. На головній площі Мельника (площа Миру) знаходиться старовинна будівля ратуші і капуцинський монастир, в якому відкрито історико-краєзнавчий музей. У музеї можна оглянути експозицію історичних дитячих візочків - унікальна експозиція, котра показує історію розвитку дитячого візочка, а також міщанські і сільські інтер'єри, експозиція виноградарства.

Розклад роботи:

·         неділя – четвер: 9.30 – 16.15;

·         пятниця, субота: 9.30 – 17.00.

Вартість квитків:

·         самостійна екскурсія – 110 крон (€4,00);

·         екскурсія з гідом чеською мовою – 130 крон (€5,00);

·         інформаційна брошура (є російською) – 95 крон (€3,50)

Дегустація вин:

·         2 сорти вина – 120 крон (€4,50);

·         4 сорти вина – 160 крон (€6,00);

·         6 сортів вина – 200 крон (€8,00);

·         10 сортів вина – 280 крон (€10,00).

Svatováclavská 19/16, 276 01 Mělník. Координати: 50.350787, 14.473831. Громадським транспортом з Праги можна доїхати або залізницею, або автобусами. Інформація на сторінці: Прага

Ратуша і монастир: Erbenova 55/2, 276 01 Mělník. Координати: 50.352539, 14.474602