Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Чехії. Чеський Крумлов. Ресторан-музей Крумловський млин

Krumlovský mlýn

Крумловський млин – одна з найцікавіших цікавинок Чеського Крумлова, котра розмістилася в приміщеннях старовинного млина, які були переобладнані під ресторан і музей. На першому поверсі будівлі розташований ресторан чеської кухні, а на другому поверсі знаходиться Музей мотоциклів, в якому виставлені 20 мотоциклів різних чеських та іноземних брендів, в тому числі Ява, CZ, BMW і HarleyDavidson.

Початок цього млина в Крумлові знаходиться в ХIV столітті, коли він вперше згадується в документах. Наступний етап розширення підприємства відбувся у часи пізньої готики в першій половині ХVI століття. Наступні реконструкції відбулися на початку XVII та в кінці XVIII століть, а в 1880 році були знесені укріплення міських воріт, котрі знаходилися біля млина, що розширило оглядову панораму. У 1930 – 34 роках у приміщеннях колишнього млина влаштували гідроелектростанцію, котра, значно модернізована, розміщується там досі. Оскільки сучасні генератори значно менші за попередників, то у звільнених приміщеннях колишнього машинного відділення влаштували стильний бар.

Після великої реконструкції кінця ХХ століття у старому млині створили стильний ресторан з терасою на березі річки. На першому поверсі знаходиться галерея з виставкою живопису та графіки художників з Крумлова та деякі старі фотографії різних жанрів, галерея і музей старовинних автомобілів (автомобілі, мотоцикли, велосипеди), годинників, парових двигунів та інших цікавих предметів антикваріату.

В музеї мотоциклів крім, власне, мотоциклів також можна побачити інші об'єкти, пов'язані з історією автомобілів.

Крім того, в будівлі старого млина відкритий антикварний магазин, в якому можна знайти безліч цікавих старовинних речей на будь-який смак, від музичних інструментів та меблів до ювелірних прикрас, фарфору і монет.

Široká 80, Český Krumlov. Координати: 48.811533, 14.313661