Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Правила дорожнього руху Болгарії

 

Якщо ви запланували подорож Болгарією на власному чи орендованому автомобілі, то знання правил дорожнього руху та правил користування дорогами Болгарії допоможе вам відвідати заплановані цікаві місця та пам’ятки Болгарії без зайвого спілкування з місцевими поліцаями. Тож прочитайте та збережіть цю інформацію, аби тратити гроші на екскурсії та відпочинок в Болгарії, а не на сплату штрафів.

У Болгарії за проїзд дорогами іноземних автомобільних транспортних засобів вимагається олата (віньєтка). Розмір плати залежить від категорії транспортного засобу та тривалості використання автодоріг. Мотоцикли від оплати доріг в Болгарії звільнені.

Для легкових автомобілів вагою до 3.5 т (включаючи причепи) вартість віньєтки на 2016 рік встановлена такою: 7 днів - €8,00, місяць - €15,00, рік €50,00.

Віньєтка купується (в € або $) в спеціальних пунктах продажів, які знаходяться біля прикордонних контрольно-пропускних пунктів, працюють 24 години на добу і позначені написом "ROAD CHARGING POINT". Якщо до моменту виїзду з країни термін дії віньєтки вже закінчився, то іноземний водій повинен придбати віньєтку з терміном дії, що покриває перевищений період (але не менше, ніж вартість тижневої віньєтки).

Віньєтку рекомендується прикріпити в правому нижньому кутку лобового скла всередині автомобіля. Штраф за рух без віньєтки для транспортних засобів категорії В складає 300 левів (€150,00).

Додатково оплачується проїзд мостами (€6,00) та переправа поромами (€12,00) через Дунай між Румунією та Болгарією.

Розклад руху поромів Turnu Magurele – Нікопол уточнюйте на сайті http://www.feribot-eurobac.ro .

Розклад руху поромів Calarasi – Сіліста уточнюйте на сторінці http://www.untrr.ro/ferry-lines/ferry-boat-calarasi-ro-silistra-bg.html

Розклад руху поромів Bechet - Оряхово уточнюйте на сторінці http://www.untrr.ro/ferry-lines/ferry-boat-bechet-tarrifs.html

 

Оснащення транспортного засобу.

Зимові шини в Болгарії не обов'язкові. Зимові шини повинні встановлюватися на всі колеса і мати мінімальну глибину протектора не менше 1.6 мм. Шиповані шини заборонені. Ланцюги протиковзання дозволені тільки за умови значних снігопадів та ожеледиці. На таких ділянках встановлюється відповідний міжнародний дорожній знак.

В автомобілі обов’язково мають бути знак аварійної зупинки, справний вогнегасник (необов’язкові для мотоциклів), світловідбивний жилет та аптечка надання першої допомоги. Тонування лобового та передніх бокових стекол автомобіля заборонено. Тонування заднього та задніх бокових стекол не регламентоване. Штраф – від 50 левів (€25,00)

Використання радар-детекторів законом не забороняється, але використання анти-радарів заборонено. Штраф – 50 левів (€25,00). В навігаторі обов’язково має бути вимкнений вказівник розташування стаціонарних камер контролю швидкості.

Використання відеореєстратора дозволено.

Ближнє світло обов'язкове  цілодобово на протязі всього року. Штраф – 20 левів (€10,00). Дітям до 12 років і зростом менше 150 см заборонено їздити на передніх сидіннях. Використання ременів безпеки обов'язкове для передніх і задніх пасажирів. Штраф – 50 левів (€25,00). Забороняється користуватися під час руху транспортного засобу апаратом телефонного зв'язку, не обладнаним технічним пристроєм, котрий дозволяє вести переговори без використання рук. Штраф – 50 левів (€25,00).

Стандартні обмеження швидкості в Болгарії, якщо інше не зазначено на знаках.

Автомобіль:

·         в населеному пункті – 50 км/год;

·         поза населеним пунктом – 90 км/год;

·         на автомагістралі – 120 км/год.

Автомобіль з причепом:

·         в населеному пункті – 50 км/год;

·         поза населеним пунктом – 70 км/год;

·         на автомагістралі – 100 км/год.

Мотоцикл:

·         в населеному пункті – 50 км/год;

·         поза населеним пунктом – 80 км/год;

·         на автомагістралі – 100 км/год.

Мінімально дозволена швидкість на автомагістралі - 50 км/год. Зі встановленими ланцюгами протиковзання максимально дозволена швидкість - 50 км/год. Максимально дозволена швидкість в пішохідній зоні - 20 км/год.

У разі порушення ПДР, здійснене іноземним водієм, складається акт про порушення і виписується квитанція. Штраф має бути сплачений водієм відразу у найближчому відділенні банку за допомогою банківського переказу.  Співробітник поліції, який видав квитанцію не має права приймати оплату штрафу. Штрафи на суму до 50 левів (€25,00) оскарженню не підлягають. Якщо покарання за порушення ПДР накладається у вигляді призупинення дії посвідчення водія (наприклад, при вмісті алкоголю в крові вище 0.5 ‰; перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год), то водійське посвідчення, вилучене поліцією, пересилається дипломатичною поштою в країну, де воно було видане.

Розмір деяких штрафів.

Порушення правил користування звуковими сигналами – 10 левів (€5,00). Невиконання вимоги зупинки перед знаком "STOP" – 20 левів (€10,00).  Порушення правил обгону, рух в зустрічному напрямку по дорозі з одностороннім рухом – 30 левів (€15,00). Стоянка з працюючим двигуном, рух по смузі, відведеній для автобусів – 50 левів (€25,00). Проїзд на червоний сигнал світлофора, невиконання вимоги поступитися дорогою пішоходам, які користуються перевагою в русі – 100 левів (€50,00). Порушення правил проїзду через залізничні переїзди – від 20 до 150 левів (€10,00 – 75,00).  

Штрафи за перевищення швидкості в Болгарії:

·         до 10 км/год – від 20 левів (€10,00);

·         11-20 км/год – від 50 левів (€25,00);

·         21-30 км/год – від 100 левів (€50,00);

·         31-40 км/год – від 150 левів (€75,00);

·         41-50 км/год – від 200 левів (€100,00);

·         понад 50 км/год – від 300 левів (€150,00).

Точну суму вам озвучить поліцай. За перевищення швидкості понад 50 км/год передбачено вилучення посвідчення водія на 3 місяці. Також за кожні 5 км/год перевищення понад 50 км/год сума штрафу збільшується на 50 левів (€25,00).

Паливо. У Болгарії доступний неетилований бензин (95 та 98), дизельне паливо і LPG. На території країни в автомобілі дозволяється провозити паливо в каністрах не більше 10 літрів. Актуальні ціни на пальне можна дізнатися на сайті http://www.my-trans.com/ua/tools/fuel_prices.php

 

Термінові номери.

Європейський терміновий номер – 112.

Поліція – 166.

Швидка допомога – 150.

Пожежна служба – 160.

 

Більшість парковок у містах є платними. Зони паркування відзначені синім або зеленим кольором і оплачуються в паркоматах або співробітникам парковок з обов’язковим розміщенням квитанції під лобовим склом. У Софії парковка у синій зоні може бути оплачена службовцю паркування або відправленням sms-повідомлення на номер 1302. Оплата погодинна. Після відправки текстового повідомлення абонент отримує підтвердження того, що платіж успішно оброблений. За п'ять хвилин до закінчення передплаченого часу абонент отримує повідомлення, що йому необхідно сплатити додатковий час. Ціни на паркування варіюються від міста до міста, але в середньому вартість однієї години складає близько €1,00. Якщо будь-які знаки відсутні, то паркування є безкоштовним. Штрафи за неправильне паркування від 20 до 50 левів (€10,00 – 25,00). Штраф за паркування в місцях, відведених для людей з обмеженими можливостями – 200 левів (€100,00).

Максимально допустимий рівень алкоголю в крові - 0.49 ‰. Поліція може виконувати вибіркові перевірки на вміст парів алкоголю у видихуваному повітрі. Якщо тест позитивний, то водій буде зобов'язаний здати аналіз крові у відповідному медичному закладі.

Якщо рівень алкоголю в крові становить від 0.5 ‰ до 1.2 ‰ - штраф від 500 до 1000 левів (€250,00 – 500,00) і посвідчення водія вилучається на строк від 6 місяців до 1 року.

Якщо рівень алкоголю в крові перевищує 1.2 ‰, то покарання передбачає позбавлення волі на термін до 1 року. У разі відмови пройти тест на вміст алкоголю або наркотиків, штраф складе 2000 левів (€1000,00) і термін вилучення посвідчення водія складе від 2 років.