Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Єрусалим. Старе місто.

 

Це, мабуть, найвідоміше місто світу, а його стара частина, площею близько квадратного кілометра є найсвятішою землею для трьох релігій, на якій знаходяться їхні чи не головні храми. Звідси, за переказами, Пророк Мухаммед вознісся на небеса, тут, за легендами, зберігалися скрижалі Заповіту Мойсея, тут відбулося воскресіння Ісуса Хреста, сина Божого….

Єрусалим. Храм Воскресіння Хрестового (Гробу Господнього)

 

Цей храм розташований на місці, де за Євангеліями відбулося Воскресіння Ісуса Хреста, Сина Божого. Тут пролунали Його останні слова перед смертю – «Отче, у твої руки віддаю дух мій», а тіло було загорнуте у льняну тканину, яка згодом стала відомою під назвою Туринської плащаниці. Тут же Марія Магдалина вперше побачила воскреслого Ісуса. А люди перетворили цей пагорб на інструмент влади, за який століттями точилася затята боротьба.

Єрусалим. Храмова гора

 

Навколо цього місця наворочено стільки міфів, що аж вуха завертаються. Юдеї вірять, що тут міститься камінь, який є наріжним каменем світобудови та першим каменем, з якого Бог творив світ. Мусульмани вірять, що це стартовий майданчик, з якого Пророк Мухаммед літав до Аллаха за важливою інформацією. Наука каже, що Храмова гора, на якій знаходяться мечеть Аль-Акса та Купол Скелі, котрий і накриває камінь, взагалі побудована, ніби здоровенний мегаліт та стартовий майданчик для прибульців……..