Сам собі Мандрівник

Якщо бажаєш, щоб вийшло добре - зроби Сам

Пам'ятки Австрії. Бургенланд. Фортеця Форхтенштейн

Burg Forchtenstein

У фортеці зберігаються унікальні скарби княжої сім'ї, і вона є популярним місцем для екскурсій безпосередньо перед брамою Відня. Після зведення в горах прикордонної фортеці в період близько 1300 р. вона служила "Бастіоном Заходу" під час Турецьких воєн. З початку ХVІІ століття і до сьогоднішніх днів у володіннях династії Естергазі фортеця Форхтенштейн виконує роль свого роду "сховища" для найважливіших зібрань сім'ї.

 Селище Форхтенштейн (Forchtenstein) розташоване в двадцяти кілометрах від міста Айзенштадт, в землі Бургенланд. Головним надбанням цієї місцевості вважається однойменний замок - Форхтенштейн (Burg Forchtenstein). Цитадель XIV століття з боку виглядає неприступною. Вона самотньо височіє на скельному масиві Бургфельзен. З вершини скелі, від стін фортеці, видно навколишні ліси і озеро Нойзидлер. Форхтенштейн будувався в XIV столітті сімейством Маттерсдорферів. У 1622 р. його придбали представники княжого роду Естергазі (Esterházy). Споруду замку в XVII столітті було значно розширено - над реконструкцією працювали італійські архітектори - Симон Петаккі і Доменіко Карлоне.

У фортеці Форхтенштейн знаходиться одне з найбільших приватних збройових зібрань Європи. Колишній княжий арсенал демонструє відвідувачу військову спадщину сім'ї Естергазі. Спорядження полків князів Естергазі, зібране протягом 300 років, збереглося практично повністю і його можна оглянути в рамках екскурсії фортецею. Декоративні або рідкісні мисливські рушниці з володінь князів Естергазі надають завершеність цій унікальній військово-історичній колекції.

 

 

 

У XVIII столітті вже сформувався нинішній вигляд Форхтенштейн. Масивна фортифікаційна споруда оточена потужними стінами з кількома вежами та брамою. Над архітектурним ансамблем фортеці домінує середньовічний донжон. У внутрішньому дворику відвідувачів зустрічає кінна статуя князя Пауля - першого з князів Естергазі.

Скарбниця Естергазі була побудована в кінці ХVІІ століття. Вона служила місцем зберігання дорогоцінних предметів, отриманих у спадок. Це єдина скарбниця в світі, що залишилася на своєму первинному місці. Князь Пауль Естергазі колекціонував коштовні годинники і автоматичні апарати, а також експонати екзотичних тварин і рідкісні предмети, він зберігав свої багатства в скарбниці, захищеній хитрими замковими механізмами. Навіть у нинішній час ви можете насолодитися цими предметами, що знаходяться на своїх первинних місцях.

 

Цінні і надзвичайно філігранні предмети зі слонової кістки були створені в ХVІІ столітті берхтесгарденськими умільцями в майстернях сім'ї Цик в Нюрнберзі. Роботи в фортеці Форхтенштейн належать до найбільших збережених колекцій мистецтва виточування і різьблення по слоновій кістці. Своєю чудовою обробкою вони вражають відвідувачів по сьогоднішній день.

Галерея фамільних портретів династії Естергазі являє собою найбільшу в Європі сімейну галерею в стилі бароко. Відвідувачів виставки чекає динамічна подорож в історію сім'ї Естергазі. Рідкісним експонатом цієї колекції є єдиний у світі портрет у повний зріст Влада Тепеша, відомого під ім'ям "Граф Дракула", якого (на швидку руку і як це раніше часто бувало) зарахували до предків сімейства, втім, як і Аттилу, короля гунів.

Родзинкою виставки у фортеці Форхтенштейн є найбільша і найстаріша в Європі колекція срібних столових приборів. Схожі експонати з інших королівських дворів, наприклад, з Версаля, в ході історії були переплавлені з метою поповнення військової скарбниці. Дані предмети користуються великою популярністю: вони були навіть продемонстровані на виставці в апартаментах короля Людовика XIV у Версалі.

Князівське полювання

У павільйонах для спеціалізованих виставок в князівських приміщеннях палацу, експозиція "Князівське полювання" демонструє чотири століття мисливських традицій при дворі Естергазі. Відвідувачі можуть познайомитися з різними аспектами даної тематики, від зображення різних форм полювання до вражаючих нещасних випадків на полюваннях ХVІІ століття.

Burg Forchtenstein 7212 Forchtenstein, Österreich.Координати: 47.710202, 16.329546

Розклад роботи та вартість квитків уточнюйте на сайті. Щороку вони змінюються.

Вхід у Скарбницю за додаткову плату.